gn="justify"> Для занять необхідна аудиторія, дошка, крейда, аркуші паперу А4, кольорові олівці, маркери, фломастери, пам'ятки та інші практичні матеріали для вправ.
Структура заняття :
. Привітання, цілями якого є згуртування групи, створення довірчої атмосфери, настрою на роботу. p align="justify">. Основна частина - сукупність вправ і завдань, спрямованих на вирішення завдань. p align="justify">. Рефлексія (оцінка заняття в емоційному та смисловому аспектах, ритуал прощання). p align="justify"> Результатом ефективності роботи програми буде гармонізація та оптимізація емоційного стану та системи самоставлення учасників соціально-психологічного тренінгу, оволодіння способами взаємодії з соціальним оточенням і самим собою, досягнення внутрішньої узгодженості, стабілізація позитивної самооцінки, підвищення стресостійкості і впевненості учасників у собі. Даний результат відстрочений у часі, по закінченні програми його показником буде зворотній зв'язок з боку стажистів: яку користь принесли їм ці заняття і чи будуть вони застосовувати отримані знання та навички, чи відбулися які-небудь зміни в когнітивної, емоційної та поведінкової складової. span>
Список літератури, використаний при розробці програми :
1. Психологічна корекція емоційної сфери учнів юнацького віку: Навчально-методичний посібник/Т.Н. Карпович, І.М.Павлова - Мн.: РІПО, 2009. - 68 с.
2. Рудестам К. Групова психотерапія. - СПб, 1998.
. Матеріали Інтернет-сайтів.
. Практична психологія: Навчально-методичний посібник/Під. Ред. доктора психологічних наук, професора С. В. Кондратьєвої. - Мн. 1997р.
. Федосенко Є.В. Психологічний супровід підлітків: система роботи, діагностика, тренінги. Монографія. - СПб.: Мова, 2006. - 192 с.
Зміст програми :
Заняття 1.
Вступне заняття: В«МоєВ« я В»в особистому житті: моє ім'я - мій характерВ»
Цілі заняття:
- створити сприятливі умови для зняття тривожності, знайомства учасників один з одним і з ведучими.
створення довірчих відносин у групі, для саморозкриття і саморефлексії. p align="justify"> формування впевненої поведінки, бажання співпрацювати з педагогом-психологом.
Хід заняття:
1. Вступна частина
Вправа 1. В«Ім'я - рухВ» (5 хв)
Мета: знайомство з групою, а також отримання додаткової інформації один одному.
Хід вправи: Учасники встають у коло, кожен з них по черзі виходить на крок вперед, вимовляє своє ім'я та робить якесь рух, дає йому можливість виразити себе. Група повторює ім'я, супроводжуючи його таким же рухом. p align="justify"> Обговорення та прийняття правил (3-5 хв.). p align="justify"> Провідні записують правила на дошці
Правила:
Чи не спізнюватися;
Чи не перебивати;
Чи не оцінювати;
Можливість помовчати;
В«Тут і заразВ»;
Більше контактів;
Конфіденційність;
Активність;
Правило піднятої руки;
Правило В«СтопВ»;
Вправа 2. В«ПавутинаВ» (3-5 хв)
Мета: згуртування групи інспекторського складу.
Хід вправи: Вибирається один ведучий, який виходить за двері. Учасники стають у коло, тримаючись за руки, і починають заплутуватися, створювати В«павутинуВ». Завдання, що водить розплутати учасників, але так щоб вийшов такий, же повноцінний коло, який був на самому початку. p align="justify">. Основна частина.
Бесіда (2 - 3 хв.). p align="justify"> Мета: дати уявлення про імені людини та її вплив на особистісні особливості.
План бесіди:
В· Дослідження феномена імені П.А. Флоренським;
В· Вплив імені на особистісні особливості людини (теорія психолога В.Г. Щепкіна).
Давня мудрість говорить: В«Доля людини, міста і навіть держави визначена його ім'ямВ». Так видатний російський філософ і богосло...