нням;
В· Визначати рівність і нерівність предметів за масою незалежно від зовнішнього вигляду;
В· Будувати ряд з декількох предметів у зростаючій і зменшення послідовності, встановлюючи між предметами певні відносини за масою;
В· Вимірювати масу предмета умовними мірками;
В· Змінювати масу деяких предметів.
Вивчення проводилося в старшій групі даного дитячого садка на заняттях з математики. В ході занять дітям регулярно пропонувалися завдання, які представляли собою завдання на збереження в ігровій формі. p align="justify"> У старшому дошкільному віці діти за допомогою вимірювання вирішують такі завдання:
В· Визначати масу різних предметів;
В· Встановлюють рівність чи нерівність предметів за масою;
В· Знаходять предмет, зазначеної вихователем маси;
В· Розташовують предмети в зростаючому або спадному порядку.
Навчання проводилося у вигляді дослідів. Важливо, щоб діти не тільки спостерігали за діями дорослого, а й самі брали активну участь в дослідах. Наведемо фрагменти проведених навчальних занять. p align="justify"> Заняття - знайомство з міркою.
Мета: формування у дітей уявлення про необхідність вибору мірки при вимірюванні маси, познайомити з міркою.
Вправа 1.
Предметом для вимірювання маси був використаний ведмедик (м'яка іграшка), в якості мірки діти використовували набір іграшок: білочки, мавпочки, ляльки та тигри.
Хід заняття:
. Вихователь показав на прикладі спосіб вимірювання на вагах, а саме як можна виміряти ведмедя, використовуючи інші предмети.
. Діти намагалися врівноважити з допомогою мірок чаші ваг. Спершу вони поклали на одну чашу терезів ведмедика, а на іншу іграшки одного типу, послідовно чергуючи мірки.
. Під час вимірювання діти робили висновок, чому дорівнює маса ведмедики в білочки, потім в мавпочка, у ляльках і тигрів.
Вправа 2.
Для вимірювання даної вправи були використані метелик і сім мурах.
Хід заняття:
. Дітям було запропоновано зважити на терезах метелика і сім мурах.
Заняття В«важче - легшеВ».
Мета: формування поняття важче - легше на основі безпосереднього порівняння предметі...