ку, ласкаво з нею розмовляє. У ході заняття він організовує прояв кішкою різних здібностей і задає дітям питання
Хід заняття.
Частина 1.
Вихователь. До нас прийшла кішка. Її звуть Муся (примовляє: В«Муся, МусенькаВ»). Подобатися їй у мене? Як дізналися? (Не тікає, сидить, не дряпається). p align="justify"> Частина 2.
Вихователь. Пущу її на підлогу. Подивимося, що буде робити. (Іде, пішла). Які в неї ноги? Скільки їх у Мусенька? Порахуємо: дві і дві. Попереду й позаду! p align="justify"> Вихователь. Навіщо ноги Мусенька? Закрийте очі і послухайте, як ходить Муся. (Тихо, нечутно). p align="justify"> Вихователь. Чому кішка ходить тихо? (Показує лапки з подушечками.) Поклич, Міша кішку. Чули, як тихо пішла? На лапках - м'які подушечки, тому ходить тихо. p align="justify"> 2. Молодша група В«Будиночок для маленької рибкиВ».
Мета: Продовжувати вчити дітей виділяти загальні ознаки риб (форма тулуба, плавники, хвіст, покрите лускою тіло). Покращувати уявлення про будову риби на прикладі живий і іграшкової риби. Виховувати у дітей бажання доглядати за рибками і акваріумом. p align="justify"> Матеріал: Акваріум з рибкою, іграшкова рибка, корм для рибок, іграшка зайчик.
Хід заняття
. Вступна частина.
Діти сидять на стільчиках, перед ними стоїть акваріум накритий тканиною.
Вихователь: Хлопці сядьте прямо, будьте уважні.
. Основна частина.
Вихователь: Діти, ви хочете дізнатися що заховане у нас під тканиною? (Відповіді дітей). Тоді ви повинні відгадати загадку: В«Будинок коштує до країв водою налитий, без віконець, але не похмурий, з чотирьох сторін прозорий. У цьому будиночку мешканці, всі вмілі плавці. В». Хлопці хто ж це? (Рибки). Правильно хлопці, ви вгадали-це рибки. (Вихователь знімає з акваріума тканина). p align="justify">. Гра: В«Бути рибкою добре?В» p align="justify"> Вихователь: Діти, а як ви думаєте бути рибкою добре, чи погано? (Відповідь дітей). p align="justify"> Вихователь: Хлопці до нас у гості прийшов зайчик. (Входить зайчик з іграшковою рибкою). p align="justify"> Зайка: Діти я прийшов до вас в гості і приніс мишку.
Вихователь: Зайка, ти помиляєшся-це не мишка! Діти скажіть зайчику кого він приніс? (Рибку). Діти, скажіть мені що є у рибки? (Тулуб, хвіст, плавники, зябра). Хлопці, а навіщо рибку хвіст, як ви думаєте? (Допомагає плавати і міняти напрям). P align = "justif y"> ІмітаціяВ« Як плаває рибка В».
(Діти руками імітують рухи риб)
Вихователь: Хлопці скажіть мені ніж іграшкова рибка відрізняється від нашої живої в акваріумі? (Відповідь дітей). p align="justify">. Заключна частина
Бесіда В«Як догляд...