кість, повинен бути врахований рівень попередньої підготовки учнів і ступінь оволодіння ними навичками самостійної роботи; завдання повинні відображати профіль, по якому підготовляється учні, і відповідати сучасному рівню техніки. Форми деталей повинні бути різноманітними і цікавими з графічної точки зору.
Тому велика увага має бути приділена забезпеченню навчального процесу індивідуальними завданнями. [8]
Природно, що сказане в даній курсовій роботі не виключає інших форм і методів підвищення ефективності уроків. Але навіть якщо цими методами, про які ми говорили, викладачі будуть користуватися, вміло поєднувати з іншими принципами навчання, то уроки таких вчителів будуть ефективними. Прагнучи всіма засобами підвищити ефективність уроків, важливо не допустити перевантаження дітей і забезпечити необхідний рівень підготовки. [2]
III . Практична частина
План-конспект уроку.
Тема: В«Розташування видів на кресленніВ»
В
Урок - 45 хвилин, комбінований.
Цілі уроку:
а) поняття про вид, різновиди, правила розташування;
б) формування інтересу до навчання;
в) розвиток самостійної активності і творчого ставлення до вирішення завдань.
Обладнання уроку: навчальні таблиці з наочними зображенням деталі і трьома видами, індивідуальні картки-завдання для практичного завдання.
Структура уроку:
1. Орг. момент (5 хв)
2. Перевірка домашнього завдання (у формі ущільненого опитування) (10 хв.)
3. Пояснення нового матеріалу (15 хв.) p> 4. Рішення задач з пройденого матеріалу (10 хв.) p> 5. Підведення підсумків уроку (5 хв.) p> Хід заняття:
1. Орг. момент (Привітання, відсутність, повідомлення теми уроку)
2. Перевірка домашнього завдання за попереднім уроку на тему: В«Прямокутне проеціюванняВ». Викликаються кілька учнів. Двоє відповідають у дошки на питання, які їм задають учні, які сидять на своїх місцях, з підручника після параграфа:
1. Чи завжди достатньо на кресленні одній проекції предмета?
2. Як називаються площині проекцій? p> 3. Як називаються проекції, отримані при проеціюванні предмета на три площини проекцій? Як повинні розташовуватися ці площині відносно один одного?
Троє учнів сидять на місцях і виконують завдання по індивідуальними картками, на яких дано наочне зображення і креслення деталі. На наочному зображенні стрілками показані напрямки проектування. Проекції деталі позначені цифрами 1, 2, 3. Потрібно, не перечерчівая креслення, записати: а) який проекції (позначеної цифрою) відповідає кожен напрямок проекції (позначеної буквою), б) назва проекцій 1, 2 і 3.
3. Новий матеріал. (У формі розповіді)
Для повн...