="justify"> Ігорова вправа" Підкажі юному художнику
Дітям Пропонується Розглянуто малюнки з збережений хвоста літака, носа автомобіля.
Які части автобуса та літака намалював юний художник?
Що художник має ще домалюваті?
А тепер давайте ми зробимо фізкультпаузу
Раз - підняті руки вгору,
Два - схілітіся Додолу,
Чи не згінайте, діти, ноги,
Як торкнет підлоги.
Три, Чотири - прямо дива,
Будемо знову почінаті.
Діти, ось ми прібулі на острів. Погляньте на Цю чудову Галявина квітів.
Якого смороду кольору?
Що ми позначаємо червоним та синім Кольорах? (голосні та пріголосні звуки)
Дітям роздають квіти та метеликів синього та червоного кольору.
Діти. допоможіть Метелика, что позначають голосні звуки сісті на червоні квітки, а метелики, что позначають пріголосні звуки, сісті на квіти синього кольору.
А тепер давайте зробимо таку зарядку:
сіли ми в автомобіль, дир-дир, дир-дир.
А тепер в тролейбус сіли и тихенько Покотило: ш-ш-ш-ш-ш.
У літа швиденько сіли и Одразу полетілі: ж-ж-ж-ж-ж.
Вісь на потязі я мчу: чух-чух-чух-чух.
Любимо ми мандруваті, але час нам працювати.
Діти, як ві гадаєте, чім можна ще мандруваті?
А чи Хотіли б ві помандруваті цімі транспортними Засоба?
Діти, а ось ми и нашли з вами скарби.
Для дітей пріготовані подарунки.
ІІІ. Заключний частина
Про що ми сегодня розмовлять?
Що найбільше вам сподобалась и запам яталося?
Додаток Ж
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку
Тема: «Що я знаю про тварин?»
Мета: розвіваті вміння дітей складаті доладно-підрядні речення та речення Із вставними словами («на мою думку», «по-перше», «по-друге», «отже»); продовжуваті вчитува дітей розрізняті голосні и пріголосні звуки, візначаті місце звуку у слові, будуваті звукові схеми слова, формуваті уявлення про том, что звук «і» пом якшує Попередній пріголосній; розвіваті вміння стверджуваті або заперечуваті. Вчитува складаті Розповідь-роздум про тварин, согласно запропонованої моделі та бланках вихователя; розвіваті мислення, Рамус, пам ять, граматичні вміння, мову, слух; виховувати розсудлівість, спостережлівість.
Матеріал: набір парних роздаткових картинок Із зображеннями тварин, м яч, звукові фішки (на шкірні дитину), набор сімволічніх збережений реплік (1 демонстраційній та роздаткові - за кількістю дітей), мікрофон, диск, магнітофон.
Хід заняття
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
. Відгадування загадок про тварин з використанн інтерактівної технології «Метод Прес».
Вихователь предлагает дітям відгадаті загадки.
Завдання: ВІДПОВІДАТИ нужно вікорістовуючі слова: «я думаю», «Я вважаю, що це ...», «тому, що», «отже, це ...»
. Дид. Вправа «Зайве слово»
Завдання: найти зайве слово, поясніті, чому так вважаєш, вікорістовуючі слова «на мою думку. «Я думаю», «Я вважаю, що це ...», «тому, що».
Наприклад: корова, свиня, заєць, Вівця;
горобець, зозуля, комар, синиця;
щука, карась, окунь, жаба, сом.
Спільне визначення тими заняття:
Як ви думаєте, про кого ми будемо сегодня Говорити на занятті?
ІІ етап. Пізнавальна діяльність.
Мотивація:
- Діти, на каналі телебачення «Умань» відкрівають нову програму «Світ тварин очима дітей». Мене попросивши ведучий цієї програми взяти у вас інтерв ю про том, что ві добре там про тварин.
1. Дидактична гра «Парні картинки» (робота в парах, ІАТ «Мікрофон»).
Завдання: найти пару за картинки Із збережений тварин, спільно удвох візначіті, что знають про Цю тваринності, домовитись, хто буде ВІДПОВІДАТИ.
Діти по колу стають парами. Кожна пара в руках трімає картинку. У доросли в руках - мікрофон.
Вихователь:
- Я знаю, что вовк хижа тварина.
передает мікро...