y"> Клас: 7.
Тема уроку: В«Проект. Структура проекту В»
Тип уроку: Застосування знань у проектній діяльності.
Обладнання:
Обладнання навчальних майстерень, інструменти і пристосування; схема структури проекту; зразки виконаних творчих проектів; пам'ятка учня в роботі над проектом. Тези до захисту проекту. p align="justify"> Цілі уроку:
Ознайомлення учнів з проектною діяльністю.
Створення умов для прояву ініціативності учнів у процесі роботи над проектом.
Залучення учнів до планування творчої роботи при вирішенні конструкторських завдань.
Хід уроку. Організаційна частина
Створення В«ситуації успіхуВ», що сприяє сприятливому клімату на уроці.
Контроль відвідуваності.
Перевірка наявності робочого одягу та готовності до заняття.
II. Повторення пройденого матеріалу
Діагностика рівня засвоєння.
Бесіда з метою виявлення знань, умінь і навичок, отриманих учнями в процесі навчання в 7 класі.
III. Виклад нового матеріалу
Розвиток уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, формування вміння роботи з літературою, таблицями і т.д.
Ознайомлення з пам'яткою учня як з моделлю сучасної творчої діяльності, алгоритмом виконання проекту.
Запис основних стадій роботи над проектом з коротким їх змістом.
Структура проекту
Обгрунтування проекту.
Аргументація необхідності вашої роботи, позначення цілей і завдань.
Вибір теми проекту.
Виявлення найбільш оптимального об'єкта працю. Пропозиція декількох варіантів і виявлення найбільш вдалого варіанту виготовлення виробу. p align="justify"> Технологічна послідовність виконання проекту.
Написання приблизного плану виготовлення виробу.
Вибір матеріалу, обладнання, інструментів.
Використання, по можливості, простих технологій і дешевих матеріалів.
Технічна документація.
Розробка всієї технологічної документації.
Еколого-економічне обгрунтування.
Визначення вартості виробу та екологічності його виготовлення.
Самооцінка якості виконання проекту.
Оцінювання якості своєї роботи, можливість реалізації продукції, застосування отриманих знань та умінь у подальшому житті і при виборі майбутньої професії, потрібності своєї роботи для себе, для суспільства, для рідних і друзів.
[Практичне застосування отриманих раніше знань на практиці. Учні, спираючись на попередні знання, розвивають їх, вчаться їх застосовувати в різних ситуаціях. Йде процес осмислення знань, вироблення умінь і навичок.] p align="justify"> IV. Вступний інструктаж
Мобілізація теоретичних знань, включення в експериментальну, дослідницьку, пошукову діяльність. Формування наукових поглядів. p align="justify"> Демонстрація готового об'єкта виготовлення.
Ознайомлення з ескізом і технологічною картою (вказати на необхідність доопрацювання).
План виконання роботи учнями:
Внесення необхідних змін і доповнень до ескіз.
Складання технологічної карти на виготовлення окремих деталей і всієї композиції в цілому.
Виготовлення композиції.
V. Самостійна робота учнів
Включення учнів у різноманітні види колективної роботи, розвиток пізнавального інтересу до навколишнього життя. Вдосконалення навичок спілкування. p align="justify"> Розробка ескізу, доробка технологічної карти виготовлення композиції та її практичне виготовлення.
Перший обхід робочих місць вчителем: перевірка організації роботи учнями.
Другий обхід: перевірка правильності роботи при заповненні технологічної карти і надання практичної допомоги учням.
Третій обхід: перевірка ступеня практичних умінь дітей при виготовленні композиції.
VI. Заключний інструктаж
Аналіз характерних помилок і їх причин.
Повідомлення оцінки роботи кожного учня.
VII. Домашнє завдання
Вироблення умінь за самостійним оформлення пояснювальної записки проектної діяльності.
...