Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Словесні методи як фактор розвитку уяви молодших школярів

Реферат Словесні методи як фактор розвитку уяви молодших школярів





го руки потрібні? »

Діти задають один одному питання.

Учитель.- Але чи завжди ми цінуємо те, що створено руками людини? Чи не буває так, що ми здійснюємо помилку, а потім її виправляємо?

Діти. Так теж буває.

Учитель. Давайте згадаємо розповідь Н.Носова «Огірки».

Але спочатку ми покажемо, як ми вміємо малювати огірки

Візьми аркуш білого паперу намалюйте красиві огірки і прикрасьте їх, після цього виріжте їх. Тепер складемо всі огірки в одну купку.

А тепер продовжимо нашу роботу. Зверніть увагу на дошку і прочитайте прислів'я. Який прислів'ям можна виразити головну думку оповідання «Огірки». Виберіть одну з них.

Прислів'я:

Праця робить людину вмілим.

Умів помилитися, вмій і поправити.

Дивись дерево в плодах, а людину - в справах

За совість і честь хоч голову знести.

Яку прислів'я ви вибрали?

Діти. Умів помилитися, вмій і поправить??.

Учитель. А який у вас головний працю?

Діти. Це навчання.

Чи завжди ви поступаєте по совісті?

Діти. Намагаємося.

Учитель. Буває вам соромно за своє навчання?

Діти. Так, за те що погано вивчив урок, що - то забув, когосьто обдурив

. Підсумок уроку.

Учитель. А щоб з вами нічого поганого не траплялося, треба робити побільше добра для себе і оточуючих людей. Назвіть, які добрі справи ви можете робити? Діти перераховують добрі справи. У ході уроку була реалізована не тільки освітня завдання, але і виховна та розвиваюча через словесні методи навчання.

Цілі і завдання трудового навчання можна здійснювати на основі національних традицій, декоративно-прикладного ремесла казахського народу.

Вивчивши вище сказані блоки для прикладу ми взяли вид: Робота з папером і картоном. Так, робота з папером і картоном, де передбачено (20 годин) враховує дотримання правил безпеки праці з учнем техніки роботи з дошкою, простим олівцем, лінійкою, ножицями, голкою, пензликом.

Організація робочого місця та виконання вимог особистої гігієни; Для прикладу розглянемо кілька фрагментів уроку.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

У 3 класі (1-4)

Тема уроку: Робота з папером і картоном.

Аплікація казахського орнаменту.

Мета: Закріплення, розширення, узагальнення знань і умінь обробка папера і тонкого картону. Розвиток творчої фантазії дітей. Виховання у дітей уміння працювати, у колективі, особистої відповідальності за працю в колективі. Формування уявлень про правильних і безпечних способах трудових дій. Матеріал і кольоровий картон, кольоровий оксамитний папір, інструменти: клей, ножиці, олівець, лінійка, кисть для клею.

ПЛАН УРОКУ:

Організація дитячого колективу. Повторення пройденого. Повідомлення теми уроку. Аналіз об'єкта праці і планування діяльності. Практична діяльність дітей. Підведення підсумків. Аналіз помилок. Організація виставки дитячих робіт. Прибирання робочого місця.

ХІД УРОКУ:

Вчитель: Учні:

Здрастуйте, хлопці!

Сідайте!

Сьогодні, на уроці ручної праці ми будемо займатися аплікацією.

Ви вже знаєте, що аплікація-це вид образотворчої техніки, який заснована накладення, приклеюванні різних деталей на матеріал, прийнятому за фон.

Хлопці, що таке ,, аплікація? Це наклеювання різних деталей на якийсь фон.

Правильно!

Аплікація належить до поширеній художньому творчості- декоративно-прикладному мистецтву. (Додаток А)

Ще з давніх часів людина прагнула зробити своє житло, одяг не тільки зручними, але і красивими. Кожному народу притаманний свій орнамент, так як люди жили і живуть в різних умовах і їх оточує різний дивовижний світ природи. А побачене допомагає людині в створенні своїх місцевих, національних орнаментів для прикраси всіляких виробів.

Хлопці, як ви думаєте, що вплинуло на створення орнаменту у казахського народу, де жили казахи?

У степах.

Вірно. І в безкрайніх казахстанських степах паслися величезні стада тварин. А хто знає, які тварини Барани, коні, верблю...


Назад | сторінка 14 з 32 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Особливості проектування уроку математики в умів інтерактивного навчання
  • Реферат на тему: Виховні цілі уроку виробничого навчання
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку як один із способів підвищення ефективності навчан ...
  • Реферат на тему: План-конспект уроку гімнастики для учнів 4 класу