зному, хтось їх любив, а хтось боявся і проганяв, вважаючи відьмами і сатаною. Все це вигадки. Кішка не богиня, але й не відьма. У кішки дуже тонкий слух. Вона чує навіть найменший шурхіт, який виробляють миші, але не звертає увагу на гучну музику.
Кішка дуже охайна і часто вмивається. Кішка вилизує не так бруд, скільки свій власний запах. Кішки відмінні мисливці і полюють із засідки. Якщо видобуток по запаху учує небезпека - залишишся голодним. У кішки дуже гострий зір вона спокійно і безшумно ходить у темряві втягуючи кігті.
Середня тривалість життя кішок близько 20 років. Чемпіоном серед довгожителів виявилася кішка Пусс (США), вона прожила 36 років. Зазвичай у кішки народжується 3-5 кошенят, кішка по кличці Дзвіночок з Південної Африки народила 14 кошенят-близнюків. А кішка Міні (з 1927 по 1933 рік, за сім років) вбила 12000 480 щурів.
Вірш про кішку, читають підготовлені учні.
(«Що ви знаєте про кішку?»). Повідомлення теми і мети уроку. (Виготовлення листівки). Підготовка робочого місця. Повторення правил техніки безпеки .. Попереднє планування (робота по технологічній карті).
1. Заготовити два однакових квадрата. 10х10 см
2. Виготовити голову і тулуб.
. Виготовити деталі.
. З'єднати деталі з основою.
. Оформити листівку за планом .. Робота з прислів'ям (на дошці).
Хорош не той, хто одного попереду йде, а той, хто сам крокує і іншим допомагає.
Як ви її розумієте?
Яке правило робочої людини підходить до даної прислів'ї?
Працюйте дружно !. Показ порядку виготовлення голови і тулуба .. Самостійна робота за наміченим планом.
Давайте згадаємо наших вусатих кінозірок.
1. Герой американського мультсеріалу? (Том)
2. Він кіт-зірка екрану. Практичний, мудрий і діловитий. У селі Простоквашино з друзями жив і молоко парне пив. (Матроскін)
. Його улюблена фраза: «Хлопці, давайте жити дружно». (Леопольд)
. Героїня мультфільму Мауглі? (Багіра)
. Якось одного разу кіт став головним у лісі, взяв у дружини лісі. Назвіть цього кота? (Муркотики). Аудіозапис - казка «Кіт-хвалько» .х. Перевірка. Оцінка. Конкурс листівок.
Х. Підсумок уроку.
Чому навчилися? Що нового дізналися?
Що найбільше сподобалося?
Додаток 2
урок: Тема: Робота із природним матеріалом. Тирсу.
Мета: 1) познайомити з «новим» природним матеріалом, навчити правильному використанню тирси, знайомство з новим видом роботи за допомогою тирси;
) виховати любов до навколишнього світу, почуття поваги до праці інших людей, любов до класичної музики;
) розвивати загальний кругозір учнів, почуття естетики.
Тип уроку: Введення в нову тему.
Методи навчання: науковий, наочний, практичний,
Обладнання: дошка, крейда, ганчірка, указка, тирса, клей, ножиці, фломастери, ТСО: магнітофон, аудіозапис класичної музики, додатковий матеріал.
План уроку
. Організаційний момент.
а) слухання однієї з кантат Й.С.Баха;
б) постановка цілей і завдань уроку.
П. Вступна бесіда
а) розповідь вчителя про дерева, супроводжуваних читанням вірша С.Я.Маршака «Що ми садимо, саджаючи лісу?»;
б) знайомство з найдивовижнішими деревами світу;
в) бесіда про тирсі, їх застосуванні, використанні, користь.
Ш. Практична робота
а) показ зразків - аплікацій, виконаних з тирси;
б) пояснення виконання роботи;
в) бесіда про техніку безопасності.Фізмінутка
г} практична робота учнів. Підсумок уроку
а} підведення підсумків;
б} оцінювання робіт;
в} виставка кращих аплікацій.
Хід уроку
. Організаційний момент.
П. Вступна бесіда.
Ми сьогодні з вами на уроці праці поговоримо про деревах. Є у С.Я. Маршака вірші, які починаються словами: «Що ми садимо, саджаючи лісу?». Люди різних професій відповіли б на це питання, кожен по-своєму:
Столяр: «Стіл, за яким ...