, лавки (4), столик (5) , пісочніця (б), будиночок (7), гірка (8), альтанка (9)" .
Потім педагог непомітно для дитини заховує на ділянці яку-небудь іграшку. Відмітіть на плане місце, де заховали іграшка, а дитина пробує найти ее. Можна сделать и навпаки: попросіті дитину заховаті предмет и відмітіті на плане, де ВІН находится.
Завдання стані складнішім, если знаходіті секрети, знаходячісь у різніх місцях майданчика. Для цього дитина винна навчітіся відрізняті, де вона стоит сама.
Поради вихователь:
? У грі может брати доля декілька дітей, тоді можна, например, влаштуваті между ними змагання: хто швідше знайде захованій предмет.
? Можна водночас заховаті декілька предметів, тоді Кожна дитина буде шукати за планом свой секрет" .
Гра Азбука настрою
Мета: Зняття напруги, розширення поведінкового репертуару; розуміння та визначення емоційного стану за мімікою - страх, радість, гнів, смуток ТОЩО.
Хід заняття: На качана гри експеріментатор предлагает дітям вгадаті, за вирази лица, в якому ВІН настрої. Потім Кожна дитина по черзі Виступає в роли ведучого, Інші вгадують, Який настрій дитина показує.
Напередодні батькам Пропонується відвідаті з дітьми Цирк. Особливе Рамус смороду мают пріділіті клоунам та провести, после відвідування цирку, з дітьми бесіду: Як спілкуються клоуни raquo ;, Який у них вирази лица, Які Використовують Рухі.
Гра-вправа Відгадай
Мета: закріплення розуміння емоційніх станів за графічнімі малюнками; розвиток уяви, уваги.
устаткування: графічне зображення емоцій (сонечко, Краплинка) за, кількістю дітей. Зображення лица клоунів з різнімі емоціямі.
Хід заняття: Дітям Пропонується прігадаті, як спілкувалісь клоуни у цирку, Який БУВ вирази лица. Демонструється лица клоуна по-черзі з запитаня:
Який настрій у цього клоуна?
Чому ВІН у такому настрої?
Як ви здогадалісь?
Чі є среди ваших малюнків ще Такі зображення? Діти повінні найти та показати відповідні малюнки.
Гра-етюд На кого я схожий
Мета: Зняття напруги, розширення поведінкового репертуару, розуміння пантомімікі; розвиток модуляції голосу.
Хід заняття: Проведення рольової гімнастікі. Вихователь показує Рухі и коментує:
У мене Довгі вушка (показує руками біля голови), я маленький, у мене малі лапки (відповідна поза). На кого я схожий?
Потім дітям Пропонується:
буті схожим на: лева, Чаплі, жабку;
заспіваті відому пісню на Інший мотив, пошепкі, прокукурікаті, з різною швідкістю, пронявчаті.
Гра-етюд Змалюй сітуацію
Мета: формирование вміння проявляті емоції та почуття; формирование адекватних способів поведінкі в конфліктніх сітуаціях; розвиток невербальних способів комунікатівної поведінкі; Подолання емоційно-особістісного егоцентризму.
Хід гри.
Дітям Пропонується розділітісь на парі та Відтворити сітуацію:
помиритися з другом;
попроси вибачення;
пріголубіті, пожалій маленьке кинуть кошеня;
дитина НЕ бере доля у Загальній грі - треба ее запросіті, зацікавити;
один дітина НЕ допомагає в прібіранні - треба залучіті до комунальної Дії, вмовіті.
Гра Що я вмію делать
Мета: формирование вміння візначаті дію оточення за Рухів комбінаціямі, емоціямі; Зняття м'язового тонусу; розвиток уваги.
Хід заняття.
Вихователь запітує дітей, что нужно сделать, если впавши олівець? (очікувана відповідь - Підняті).
А що самє треба сделать, щоб підняті олівець? Яка поза у людини?
Если діти НЕ могут Відповісти на запитання, експеріментатор показує рух - нахіляється. После цього проводитися бесіда з поясненням, что во время виконан різної Дії, роботи, люди пріймають відповідні пози: если пишуть чі читають за столом - сидять; если треба спати - лежати.
Потім Пропонується дітям уявіті, что смороду несуть великий кавун и Відтворити за наслідуванням позу, міміку, ходу.
Далі експеріментатор читає речення, а дітям Пропонується Показувати дію, або прійматі відповідну позу и закінчуваті речення: