="justify"> Я вмію зубки (чістіті) - відповідна поза и Рухі.
Я вмію посуд (міти).
Я вмію підлогу (підметаті).
Я вмію квіти (поліваті).
Проводитися бесіда, хто и як допомагає вдома, з обов'язковим показом способу Дії.
Гра-вправа Хто що Робить
Мета: формирование вміння візначаті дію оточення за Рухів комбінаціямі, емоціямі; Зняття м'язового тонусу; розвиток уваги.
Обладнання: картки з малюнками предметів та малюнками людей у ??РУСІ.
Хід заняття: Вихователь роздає дітям картки и нагадує про Різні Дії людей та їх призначення, Пропонується поєднаті у відповідності предмету до картки Із збережений людини так, щоб ее поза відповідала Дії Із предметом.
Гра-етюд Живий Малюнок
Мета: Розвиток сприймання, уявлення, мислення; вміння знаходіті сажки в предметі; закріплення розуміння мімікі, пантомімікі як елементів НЕ мовленнєвої комунікації.
Хід гри: Кожній дитині предлагают малюнки звірів, машин, літака. Звертаючись одна Малюнок, дитина має оживити его, показати якусь позу, рух, вирази лица. Інші діти відгадують, що це таке, кого відтворіла дітина.
Тема: Класифікація предметів за темами
Мета: назваті предмет, что зображено, узагальнюваті предмети. Например, огірок, помідор, буряк, капуста. Це овочі.
Хід гри: продемонструваті дітям 15 - 20 малюнків різніх груп, їх нужно назваті и підібраті узагальнююче слово до кожної з груп.
На столі розкладені Серії малюнків різніх груп: овочі, фрукти, професії, домашні тварини, дерева. Дитина уважности Розглядає малюнки, назіває, класіфікує.
Тема З якого дерева листя?
Мета: вчитува дітей утворюваті прикметник від іменніків, використовуват в мовленні Прості розповсюджені речення.
Хід гри: логопед бере по черзі лист З різніх дерев и запітує з которого дерева це листя (Це лист З клена, листя - кленових, листя з берези, березове листя.)
Тема: Дикі тварини
Мета: збагачення лексики за рахунок словоутворення з помощью суфіксів, розвиток мислення.
Хід гри: Розглянуто малюнки дітей диких тварин и згадаті, хто є їхнімі мамами.
Зайченя - зайчиха.
Лисен - лисиця.
Ведмежа - ведмедиця.
Вовченя - вовчиця.
Левеня - левиця.
Тема: Ланцюжок слів
Мета: збагатіті активний Словниковий запас дітей іменнікамі. Розвіваті логічне мислення, пам'ять, увагу.
Хід гри: Скласти ланцюжок слів так, щоб Последний звук попередня слова співпадав З першого звуком следующего слова. Дитина назіває слово іменник, а Наступний Гравець назіває таке слово, щоб Последний звук попередня слова співпадав З першого звуком следующего слова.
Тема: Один - одна - одне
Мета: вчитува дітей розрізняті рід іменніків.
Хід гри: діти назівають скільки предметів зображено на малюнку. Іменник винен буті узгодженням з чіслівніком.
Один зошит; один полиця; одне вікно.
Тема: Вгадай, что це
Мета: збільшити запас іменніків з тими Іграшки .
Хід гри: діти сидять на стільчіках. На столі лежати іграшки. Логопед загадує загадку на шкірні іграшку, а діти повінні відгадаті, про что йдеться мова. У гарному платті з червоним бантом. (лялька).
Тема Вгадай, де це
Мета: закріпіті в мовленні дітей правильне вживанию пріслівніків місця праворуч - зліва .
Хід гри: відвернутіся и по пам яті Сказати, что де стоит. Наприклад:
Стіл стоит праворуч, шафа зліва, телевізор - справа.
Тема Домашні тварини
Мета: назіваті домашніх тварин та їх дітей, розвиток мислення, уваги.
Хід гри: дитина Розглядає малюнки домашніх тварин, назіває їх и згадує їх дітей.
Корова - теля.
Свиня - порося.
Кішка - кошеня.
Вівця - ягня.
Структуроване заняття з Ознайомлення дітей Із невербальними засобими комунікатівної поведінкі та емоційнімі станами.
...