ід заняття:
. «Ритуал вітання»
Психолог вибирає предмет (іграшка), показує його дітям і говорить, що цей предмет буде символом нашої групи, він буде нам у всьому допомагати. Бажано щоб діти сиділи в колі. Психолог тримає предмет і розповідає дітям про себе, потім передає символ поруч сидячій дитині, вона теж розповідає усе, що вважає потрібним, про себе і так далі по колу. Коли знайомство закінчиться, діти разом із психологом вибирають місце, де буде знаходитися їхній символ.
Потім все домовляються, що перш, ніж почати заняття, вони будуть брати один одного за руки в колі, а в центрі стоїть символ. І кожен по черзі бажає усім що-небудь хороше. Це і буде ритуалом вітання у всіх заняттях
. «Незнайкіна небилиці».
Незнайка складав історії, але, як завжди, все переплутав в них. Коли він став розповідати свої історії друзям, всі голосно сміялися і говорили, що цього не буває. Спробуйте відгадати, що наплутав Незнайка.
Влітку дівчатка і хлопчики вдягають теплі шапки, теплі чоботи, шуби і відправляються кататися на санках.
Навесні всі звірі готуються до довгої сплячці.
Восени на деревах розпускаються яскраво-зелені листочки.
Взимку ми любимо купатися і загоряти, милуватися квітами і збирати ягоди.
. «Квіточка - семицветик»
Психолог малює квітку із сімома пелюстками: червоним, жовтим, блакитним, рожевим, коричневим, синім, оранжевим. Середина цветка- зелена. Дітям пропонується запам'ятати цю квітку і намалювати точно такий же.
. «Неуважний садівник»
Садівник вирішив посадити нові плодові дерева в саду, але він був дуже неуважним і купив на базарі 2 зайвих пакетика з насінням. Допоможи садівнику знайти зайві пакетики, якщо на них написано: «Яблуня», «Груша», «Вишня», «Роза», «Слива», «Береза», «Персик».
. «Паровозик з клоунами»
Всі діти перетворюються на «поїзд», в якому їдуть «клоуни». «Клоуни» люблять балуватися, веселитися, стрибати, тому «поїзд» за сигналом дорослого (гудок) зупиняється, «вагончики» роз'їжджаються в різні боки, діти падають. Основне завдання - при падінні бути уважним до оточуючих дітям, намагатися їх не зачепити. Після того як «поїзд» відремонтують, гра продовжується.
. «Літає - не літає».
Діти сідають або стають півколом. Психолог називає предмети. Якщо предмет літає - діти піднімають руки. Якщо не літає - руки у дітей опущені. Психолог може свідомо помилятися, у багатьох хлопців руки мимоволі, в силу наслідування, будуть підніматися. Необхідно своєчасно втриматися і не піднімати рук, коли названий нелітаючий предмет.
. Ритуал прощання.
Діти, разом із психологом сідають у колі і, передаючи символ (іграшку) одне одному, прощаються з усіма.
Заняття 4
Мета: розвиток моторно-рухової уваги, навчання здатності концентрації, обсягу, перемикання, стійкості уваги. розвиток навичок взаємодії в колективі, навички роботи зі зразка.
Хід заняття:
. «Ритуал вітання».
. «Корректурная проба».
Дітям пропонується на спеціальному бланку розставити значки, як у зразку. Психолог фіксує час, витрачений на виконання завдання, і кількість помилок.
. «Хто літає?»
Психолог вимовляє слова. Якщо він називає літаючий предмет, дитина відповідає літає і зображує, що махає крилами. Якщо названий нелітаючий предмет, то дитина мовчить і не піднімає руки.
. «Їстівне-неїстівне» Залежно від названого предмета (їстівний він чи ні) дитина повинна ловити або відбивати м'яч, кинутий йому психологом.
. «Шалтай-базікай»
Хід: Діти повертають тулуб вправо, вліво, руки вільно бовтаються як у тряпочною ляльки на слова «звалився в сні» різко нахиляють корпус тіла вниз.
Психолог показує приклад, діти повторюють.
«Шалтай-базікай
сидів на стіні
Шалтай-базікай
звалитиілся уві сні »
. «Вухо-ніс» Дитина слухає команду: «Вухо» і доторкається до вуха. «Ніс» - доторкається до носа. Психолог спочатку виконує завдання разом з дитиною, потім навмисне допускає помилки. Дитина має бути уважним і не помилитися.
. Ритуал прощання ».
Діти, разом із психологом сідають у колі і, передаючи символ (іграшку) одне одному, прощаються з усіма.