> Заняття 5
Мета: розвиток навичок спілкування, комунікації, корекція уваги, розвиток моторики, вміння діяти за правилами. Розвиток швидкості сприйняття, точності і навичок орієнтування в просторі.
Хід заняття:
. «Ритуал вітання».
. «Шукай неспинно».
Хід: Протягом 10-15 сек. Побачити навколо себе якнайбільше предметів і того ж кольору (розміру, форми).
. Гра з м'ячем.
Пс-г: Встанемо на килимки. Я буду кидати вам м'яч, а ви ловити його, при цьому виконуючи правила: ловить м'яч лише після мого бавовни в долоні, після того, як зловите м'яч - назвіть своє ім'я, чекайте, коли я ще раз хлопну в долоні і тоді кидайте м'яч мені. Повторіть правила.
Д. Ловити і кидати м'яч після бавовни в долоні. Піймавши м'яч, назвати своє ім'я.
. Вправа «Хлопки по колінах».
Пс-г: Сядемо по-турецьки, поклавши на коліна руки. Я починаю рахунок: «один» - (бавовна по правому коліну правою рукою), два - (бавовна по лівому коліну лівою рукою) .Той хто зліва від меня- продовжує рахунок. (Рахунок по колу). Дивіться на мої руки, я починаю рахунок заново, але вже в іншу сторону (рахунок по колу в праву сторону). А зараз рахунок відкриє Аліна, стежимо за її руками (рахунок по колу).
. Вправа «Сонечко - заборчік- камінці»
Пс-г: Встаньте на килимки. Покажіть сонечко (долоні з розчепіреними пальцями), тепер парканчик (долоні разом, спрямовані від себе), камінчики (стукають кулачками один про одного). А тепер я швидко і вроздріб кажу, а ви показуйте.
Правило змінюється. Ви будете робити те, що бачите, а не те, що чуєте, дивлячись на мене. Повторіть правило кожен по черзі (д. По черзі промовляють правило). А зараз почнемо (п. Називає і показує рухи вразнобой «сонечко, парканчик, камінці», а потім, спеціально плутаючи дітей: показує один рух, а при цьому називає інше, діти йдуть правилу). Зараз правило змінюється: Ви будете робити те, що чуєте, а не те, що бачите, дивлячись на мене. Повторіть кожен по черзі правило (діти по черзі промовляють правило). Почнемо (діти повинні слідувати правилу).
. Гра «Бджоли».
Пс-г: Давайте трохи відпочинемо. Я пропоную вам перетворитися на бджіл. Що роблять бджоли вночі?
Діти: Сплять.
Пс-г: А вдень?
Діти: Літають і дзижчать.
Пс-г: За моєю командою «день» - ви «літаєте» як бджоли і дзижчить, по команді «ніч» - присідаєте і «засинаєте».
. Гра «Зозуля»
Пс-г: Зараз я перетворюся в зозулю і буду давати вам команди повернутися до мене тією стороною тіла, яку я «прокукую». Готові?
Діти: Готові.
(Пс-г дає різні команди: «ку-ку спиною», «ку-ку передом», «ку-ку правим боком», «ку-ку лівим боком», діти їх виконують).
. «Буває - не буває»
Психолог каже пропозиції. Якщо це буває - діти плещуть у долоні, не буває - тупотять ногами.
«Вовк бродить по лісі. Вовк сидить на дереві. У каструлі чашка вариться. Кішка по даху гуляє. Собака по небу пливе. Дівчинка пестить собаку. Будиночок дівчинку малює ».
. Прощання
Діти стають в коло. Психолог тримає на долоні витягнутої руки м'яч. Учасники по черзі накривають однією долонькою, а потім, не відпускаючи руки, інший. Потім всі хором кажуть: «До побачення!»
Заняття 6
Мета: розвивати сприйняття; стійкість сприйнятих образів; стійкість уваги при сприйнятті характерних ознак об'єкта; засвоєння сенсорних еталонів. Розвиток швидкості сприйняття, точності і навичок орієнтування в просторі. Розвиток графічних навичок і дрібної моторики пальців рук.
Хід заняття:
На початку заняття дається установка на мотивацію необхідності кращого виконання завдань і вправ. Дається попередня позитивна оцінка дій дитини.
1. Привітання «Ласкаве ім'я»
Діти стають в коло і по черзі вітаються, називаючи ласкаве ім'я свого сусіда і передаючи йому м'яч.
2. «Наклей візерунки»
Дитині пропонується домалювати за зразком візерунки на листочках в клітку.
. «Незакінчені малюнки»
Пропонується картка із недомальовані зображеннями. Дитину просять уважно подивитися, а потім назвати те, що повинно було бути зображено.
. «Знайди предмет однієї форми»
Для уваги дітей пр...