Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Визначення рівня тривожності молодших школярів

Реферат Визначення рівня тривожності молодших школярів





д, не можна говорити дитині: В«Багато ваші вчителі розуміють! Бабусю краще слухай! "). p> 2. Будьте послідовними у своїх діях, не забороняйте дитині без всяких причин те, що ви дозволяли раніше.

3. Враховуйте можливості дітей, не вимагайте від них того, що вони не можуть виконати. Якщо дитині з працею дається який-небудь навчальний предмет, краще зайвий раз допоможіть йому і надайте підтримку, а при досягненні навіть найменших успіхів не забудьте похвалити.

4. Довіряйте дитині, будьте з ним чесними і приймайте таким, який він є.

5. Якщо з яких-небудь об'єктивних причин дитині важко вчитися, виберіть для нього гурток до душі, щоб заняття в ньому приносили йому радість і він не відчував себе ущемленим.

Нерідко батьки пред'являють дитині вимоги, відповідати яким він не в силах. Щоб уникнути лякаючого уваги дорослих або їх критики, дитина фізично і психічно стримує свою внутрішню енергію. Він звикає дрібно і часто дихати, голова його йде в плечі, дитина набуває звичку обережно і непомітно вислизати з кімнати. Батьки тривожного дитини повинні зробити все, щоб завірити його у своїй любові (незалежно від успіхів), в його компетентності в небудь області (не буває зовсім нездатних дітей).

Корисно знизити кількість зауважень. Спробуйте протягом одного тільки дня записати всі зауваження, висловлені дитині. Увечері перечитайте список. Швидше за все, для Вас стане очевидно, що більшість зауважень можна було б не робити: вони або не принесли користі, або тільки пошкодили вам і вашій дитині.

Правила роботи з тривожними дітьми:

1. Уникайте змагань і будь-яких видів робіт, що враховують швидкість.

2. Не порівнюйте дитини з оточуючими.

3. Частіше використовуйте тілесний контакт, вправи на релаксацію.

4. Сприяйте підвищенню самооцінки дитини, частіше хваліть його, але так, щоб він знав, за що.

5. Найчастіше звертайтеся до дитини по імені.

6. Демонструйте зразки впевненої поведінки, будьте в усьому прикладом дитині.

7. Чи не пред'являйте до дитині завищених вимог.

8. Будьте послідовні у вихованні дитини.

9. Намагайтеся робити дитині якомога менше зауважень.

10. Використовуйте покарання лише в крайніх випадках.

11. Чи не принижуйте дитини, караючи його.

12. Не привертайте тривожних дітей до видів діяльності змагального характеру.

13. Чи не підганяйте тривожних дітей флегматичного і меланхолійного типів темпераменту, давайте їм можливість діяти у звичному для них темпі (такої дитини можна трохи раніше, ніж інших, посадити за стіл, одягати його в першу чергу і т. д.).

14. Хваліть дитину навіть за не дуже значні досягнення.

15. Не змушуйте дитини вступати в незнайомі види діяльності (нехай він спочатку просто подивиться, як це роблять його однолітки).

16. Використовуйте в роботі з тривожними дітьми іграшки та матеріали, вже знайомі їм.

17. Закріпіть за дитиною постійне місце за столом.

18. Попросіть дитину бути своїм помічником, якщо дитина не відходить від Вас.

Додаток 5


План-конспект уроку з психології в 6-му класі: В«Моя індивідуальністьВ».

Цілі заняття:

- узагальнити поняття В«ІндивідуальністьВ»;

- вчити знаходити в собі головні індивідуальні риси;

- визначати свої особистісні особливості;

- вчити бачити індивідуальність у оточуючих. p> Завдання заняття:

Навчальні

- дати уявлення про понятті В«індивідуальністьВ»;

- показати, що кожен людина є індивідуальністю.

Розвиваючі:

- розвиток інтересу до свого внутрішнього світу і внутрішнього світу оточуючих;

- розвиток комунікативних якостей особистості;

- розвиток толерантності, емпатії.

Виховують:

Виховання уважного ставлення до оточуючих, їх внутрішнього світу.

Форма проведення - тренінг.

Структура заняття:

Розминка - 5 хв.

Введення в основну тему заняття - 25 - 30 хв.

Рефлексія - 5 хв.

Хід заняття.

Усі учні сидять у колу, для передачі по колу використовується В«чарівний мікрофонВ».

I Розминка.

В«У мене найкраще виходить ... В»(усі учні продовжують фразу по колу).

- Чого б ви хотіли навчитися у інших?

II Введення в основну тему заняття.

1. В«Усі ми - деякі - один я В»:

Встаньте ті, хто сьогодні чистив зуби (вибирається ознака загальний для всіх).

Встаньте ті, у кого довге волосся (вибирається ознака властивий деяким).

Встаньте ті, хто в червоній кофті (вибирається індивідуальний ознака).

- Подивіться, деякі якості притаманні всім; а деякі тільки одній людині. Якості, властиві тільки одній людині називаються індивідуальними.

2.Чтеніе та обговорення казки В«ФеяВ» (ця казка при...


Назад | сторінка 17 з 18 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Методи та особливості роботи практичного психолога в області допомоги дитин ...
  • Реферат на тему: Стереотипи ставлення до розумово відсталій дитині вчителів та батьків
  • Реферат на тему: Допомога сім `ї та дитині у подоланні девіантної поведінкі в практіці робот ...
  • Реферат на тему: Заняття образотворчим мистецтвом в дошкільному віці як фактор підвищення пс ...
  • Реферат на тему: Батьківське ставлення і його вплив на розвиток дитини