рмінології; образні порівняння, що викликають асоціації у пошуках потрібних м'язових відчуттів при співі; словесна оцінка виконання, аналіз недоліків; питання, заохочення, вказівки, уточнення та ін.
Методи повторення і закріплення при співі вокальних вправ і заучуванні пісенного репертуару;
Принципи педагогічного процесу:
- принцип єдності художнього і технічного розвитку співу;
- принцип гармонійного виховання особистості;
- принцип поступовості і послідовності в оволодінні майстерністю співу, від простого до складного;
- принцип успішності;
- принцип пропорційності навантаження рівню і станом здоров'я збереження здоров'я дитини;
- принцип творчого розвитку;
- принцип доступності;
- принцип орієнтації на особливості та здібності - природосообразности дитини;
- принцип індивідуального підходу;
- принцип практичної спрямованості.
Кожне заняття будується за схемою:
- дихальна гімнастика;
- артикуляційна гімнастика;
- виспівування;
- спів вокалізів;
- робота над твором;
- аналіз заняття;
- завдання додому.
Музичне заняття в класі сольного співу
Тема заняття: «розспівування - скоромовки як зарядка для голосу».
Мета: закріпити вокальну зарядку (голосову техніку) за допомогою вправ і скоромовок.
Освітні завдання:
- забезпечити засвоєння учнями знань методів і технік розігріву голосового апарату, використовуваних на уроках вокалу;
- узагальнити і систематизувати раніше отримані знання з теми уроку;
- навчити правильній вимові скоромовок;
- навчити пропеванием дикційна оборотів в музично-тренувальному матеріалі і за виконанні музичних творів.
Розвиваючі завдання:
- створити умови для розвитку в учнів:
- усвідомлених вібраційних відчуттів співочого процесу;
- активності артикуляційного апарату при різних нюансах;
- емоційно - образної сфери психологічних процесів (уяви, мислення, пам'яті) при співі вправ і в процесі роботи над вокальними творами;
- ніжнерёберно-діафрагматіческого дихання.
Виховні завдання:
- створити умови для виховання свідомого підходу до навчання;
- підвищення рівня самооцінки, прагнення до самовдосконалення і творчій самореалізації;
Тип заняття: індивідуальний.
Форма заняття: урок - діалог.
Методи роботи:
Наочні - наочно - ілюстративний, особистісний показ;
Словесні - коментарі, пояснення (пояснення практичної дії), бесіда;
Практичні - вправи, практичні завдання;
Методи вокальної педагогіки: концентричний, фонетичний, вокальні вправи, методи показу і наслідування, порівняльного аналізу.
План уроку:
Організаційний момент.
II. Оголошення теми, мети і завдань уроку через бесіду-діалог з учнями.
III. Актуалізація знань. Удосконалення і закріплення вокальних навичок.
Елементи дихальної гімнастики А.Н. Стрельникової.
Виспівування. Використання вокальних вправ - скоромовок.
Елементи артикуляційної гімнастики В. В. Ємельянова.
Робота над виконанням пісні «Простий мотив» і репертуару Данаї Шаршавіцкой - пропевание мелодії a kap., виконання під фонограму «-».
Робота над піснею «Світ який потрібен мені» Музика Олександра Єрмолова, слова Сергія Золотухіна.
IV. Підведення підсумків, висновки. Рефлексія.
V. Домашнє завдання.
Хід заняття:
Організаційний момент.
Музичне вітання.
Оголошення теми, мети і завдань уроку через бесіду - діалог з учнями.
Педагог:
Друзі мої, ви помітили як багато існує в світі музичних інструментів? І кожен з них зроблений руками людини. А щоб вони звучали чисто і красиво, за ними потрібно доглядати: настроювати, мити, чистити, плекати. Але найдивовижніший інструмент, виявляється, знаходиться всередині нас.
Що ж це за інструмент?
Учень:
Людський голос.
Педагог:
Це найдавніший інструмент, що виник в результаті появи самої людини. Голос - це не іграшка. А скільки праці, здоров'я, психологічного настрою потрібно, щоб він зазвучав.
Цікавий момент. Щоб спортсмен став чемпіоном, йому потрібно багато і наполегливо працювати. Але перш ніж він почне свій цикл вправ йому потрібно добре розігріти свої м'язи. Інакше, він може отримати фізичну травму. Те ж саме відбувається і з людським голосом. Перш, ніж ми запоём, нам потрібно розігріти голосові зв'язки. Нам потрібна зарядка! Нам потрібна розспівування! Нам потрібна скоромовка! Щоб ...