е відчуває напруги, занепокоєння, тривоги
· Психологічна корекція поведінки дорослих, які оточують учня
· Навчання прийнятним способів вираження гніву
· Виключення стресових ситуацій у шкільному житті
· Особистісно-орієнтований підхід до кожної дитини
· Використання в роботі прийомів моделювання ситуації, тематичного малювання, танцтерапії, казкотерапії, психогимнастики.
Пропонований конспект з корекції страхів молодших школярів допоможе педагогам у роботі з дітьми з подолання тривожності. У конспекті представляються варіанти oтpeaгірованія і зживання дитиною страху за допомогою різних видів діяльності.
Тема: Мисливці зa привидами.
Мета: Зняття надлишку збудження і гальмування, пов'язаних з почуттям cтpaxa, актуалізація образів страху, навчання способам подолання реальних страхів, конструктивній взаємодії зі страхом, розвиток почуття гумору, вдосконалення творчих здібностей, здатності до імітації, техніки мови за допомогою театралізованої і образотворчої діяльності.
Обладнання:
Відеоряд: темний екран розміром 100? 80 см., Що символізує нічне небо, паперові місяць, привиди: картинки із зображенням страхів, тіньовий театр з атрибутами, білі аркуші А4, олівці, маски тварин. обручі, спорт, тунель, мольберт, коробка, окуляри з кольорового паперу, картонні медалі для дітей.
аудіорядом: магнітофон, легка тиха музика.
Хід заняття
Привітання
Педагог: Здравствуйте, девочки! (Дівчатка плескають у долоні.) Здрастуйте, хлопчики! (Хлопчики плескають у долоні.) Настав день. Я посміхаюся вам, і ви посміхніться один одному і подумайте, як добре, що ми сьогодні тут разом.
Педагог пропонує дітям підійти до темного екрана, на якому прикріплено зірки.
Педагог: Я хочу вам розповісти одну історію. Одного разу вночі з неба раптом зникли місяць і зірки (знімає їх з екрану), стало зовсім темно. Несподівано з'явилося (поволі відкриває коробку) дійсна примара! (Прикріплює фігурку до екрану). А за ним з'явилися ще три! (Прикріплює фігурки). Привиди літали, ухали, заглядали у вікна і лякали дітей. І уявіть, вони розбудили всіх людей! Щоб нам з вами було не так страшно, давайте сховаємося ка?? дий у свій будиночок-обруч.
Дeті розбігаються і встають всередину обруча.
Педагог: Хлопці, давайте спробуємо разом з вами перерахувати, чого бояться діти. Темряви, щеплень, залишитися вдома одному ... Якщо я щось забула, продовж ти ... (Діти по черзі доповнюють список страхів).
Гра-перевтілення.
Педагог: Зараз я вам роздам маски і ви перетворитеся на різних звірів, які чогось небудь та бояться. (Пeдагог роздає маски зайця, білки, рибки, кішки, собаки і т.п.)
Розкажіть, звірі, як виглядає ваш страх? Коли він зазвичай з'являється?
Діти: Я - кішка, я боюся, коли на мене гавкає собака.
Я - мишка, я боюся кота і т.п.
Психогимнастика.
Педагог: А тепер давайте дозволимо собі побоятися всмак! Нехай зуби ваші стукають як барабанні палички (діти стукають зубами), а по спині метушаться 40000 мурашок! У cтpaxa очі великі, а ваші очі нехай стануть ще більше (діти округлюють очі), кричіть голосніше від страху на всю Іванівську Ма-а-ма-а! (Діти кричать). Хлопці, я думаю, що раніше ви і не вміли як слід боятися, страх був зовсім і не страх, а так - легке занепокоєння.
Лялькотерапія з використанням тіньового театру. Етюд Веселий страх
Педагог супроводжує свою промову показом тіньових зображень: Діти, а ви знаєте ляльку, яка всього боялася? Одного разу лялька лягала спати, і раптом ... в темному кутку з'явилося щось страшне, що? (Діти самі називають персонаж). Лялька тремтить, боїться, а потім з допомогою мами-ляльки запалює світло, і тут виявляється, що страшне чудовисько - це всього-навсього квітковий горщик!
Вправа Малюємо страх
(Звучить легка музика)
Педагог: А тепер, хлопці, візьміть УЖАСНО білий аркуш паперу, Моторошно багато кольорових олівців, і СМІЛИВО приступайте малювати свій страх. Ви малюйте свій cтpax, а я буду читати вам вірш:
Ось як ми взялися за справу,
Страх бере, а в кімнаті
Вже зовсім, зовсім стемніло.
Я малюю, я тримаюся
З останньої сечі.
Світло запалив би, та боюся