stify"> Виручка від продажу=2900-677,7=2222,3 тис. руб.  
 Поточна вартість виручки від продажу=2222,3 * 0,4972=1104,9 тис. руб. 
  V e=1265,1 +1104,9=2370 тис. руб. 
  V=V m + V e=825 +2370=3195 тис. руб. 
  Разом: Ринкова вартість нерухомості дорівнює 3195 тис.руб. 
  Застосування традиційної техніки ипотечно - інвестиційного аналізу дозволяє оцінювати нерухомість як на основі вартісних показників, так і без їх участі, беручи до уваги тільки суму чистого операційного доходу. 
   m - іпотечний кредит; 
  DS - річні витрати з обслуговування боргу; 
  pvaf - фактор поточної вартості ануїтету; 
  FVB - ціна продажу об'єкта нерухомості в кінці аналізованого періоду; 
  Vmn - залишок боргу за іпотечним кредитом на кінець аналізованого періоду; 
  pvf - фактор поточної вартості грошової одиниці; 
  Re - ставка доходу на власний капітал; 
  n - аналізований період. 
  Завдання 22 
  Визначити вартість нерухомості, чистої операційний дохід якої протягом найближчих 10 років складе 1380 тис.руб. Наприкінці 9 року об'єкт продадуть за 12 520 тис.руб. Інвестор отримує іпотечний кредит в сумі 8820 тис.руб. на 30 років під 12% з щомісячним погашенням. Необхідна інвестором ставка доходу на вкладений власний капітал - 19% 
  Рішення: 
  1) R m=0,1234 
  2) DS=8820 * 0,1234=1088,4 тис.руб 
  3) RMT=8820 * 0.010286=90,7 тис.руб. 
  - 9=21 рік 
  V mn=90,7 * 65,86=5973,5 
				
				
				
				
			  4) PV 0=(1380-1088,4) * 4,1669945=1215,1 
  5) PV ВО=(12520-5973,5) * 0,2096315=1372,4 
 ) V e=1215,1 +1372,4=2587,5 
  7) V=8820 + 2587,5=11407,5 тис.руб. 
  Висновок: Ринкова вартість нерухомості дорівнює 11407,5 тис.руб. 
  Оцінка нерухомості обтяженої раніше отриманими іпотечним кредитом 
   V=V mo + (NOI-DS)? pvaf? n Re + (FV B-V mnk)? pvf? n Re 
   V mo - залишок боргу на дату оцінки; 
  V mnk - залишок боргу на дату продажу з урахуванням терміну, що відокремлює дату отримання кредиту від дати оцінки. 
  Завдання 23 
  Потрібно оцінити об'єкт нерухомості. Використовуючи умови задачі 22. Іпотечний кредит отриманий за 4 роки до дати оцінки. 
  Рішення:=90,7 * 95,51532=8663,2 
  - 4-9=17 
  V mnk=90,7 * 86,86471=7878,6 
  1) PV 0=(1380-1088,4) * 4,1669945=1215,1 
  2) PV ВО=(12520-7878,6) * 0,2096315=972,98 
 ) Ve=1215,1 +972,98=2188,08 
  4) V=8663,2 +2188,08=10851,28 тис.руб. 
  Висновок: Ринкова вартість нерухомості дорівнює 10851,28 тис.руб. 
    5.3 Розрахунок вартості кредиту  
   Відомості про величину вартості кредиту важливі як для кредитора, так і для позичальника. 
  Андеррайтинг - оцінка кредитором ймовірності погашення кредиту шляхом визначення надійності та платоспроможності позичальника, результатом якої є позитивне рішення або відмова ...