"> Тема розділу:
Тема уроку:
Кількість годин: (якщо урок не один)
Цілі уроку:
. Навчальна (ие)
. Розвиваюча (ие)
. Виховна (і)
Тип, вид уроку.
Методи, форми проведення уроку.
Міжпредметна зв'язок: предмет, тема.
Навчально-методичне оснащення уроку.
Хід уроку:
Елементи структури урокаДеятельность преподавателяДеятельность обучающіхсяПрімечаніе по методіке1. Підготовчий етап. 1.1 Оргмомент1. Вітає 2. Перевірка відвідуваності 3. Перевірка готовності до уроку1. Вітають 2. Готуються до урокуДіалогово-словесний метод (бесіда). Виконання практичного завдання. Практичний метод (робота з колекцією) та ін. Проблемний метод. 1.2 Цільова подготовка1. Повідомляє тему уроку 2. Спільно з учнями формулює мету урока1. Сприймають і записують тему 2. Беруть участь у формулюванні цілей занятія1.3 Актуалізація опорних знань і досвіду обучающіхся1. Опитує навчаються 2. актуалізує знання і досвід по темі (питання) 1. Відповідають на питання, виконують практичні заданія2. Основний етап 2.1 Пояснення нового матеріалаПоследовательно викладає новий матеріал, (або) організовує і управляє діяльністю учащіхсяВоспрінімают, ведуть записи в конспектах Вивчають матеріал самостоятельноРассказ проілюстрований Самостійна робота з кнігой2.2 Закріплення і застосування знанійОрганізует і управляє діяльністю учнів (питання) Виконують заданіяПрактіческіе методи2.3 Видача домашнього заданіяКомментірует домашнє заданіеОбсуждаютРабота в мікрогруппах3. Заключний етап Підведення ітогов1. Підведення підсумків 2. Оцінює навчаються 3. Дає оцінку занятію1. Проводять саме і взаємоконтроль 2. Розмовляють з преподавателемСловесние (бесіда)
Типи уроків
.
Якісна своєрідність уроків визначається їх цілями і змістом, методикою проведення, особливостями освітнього закладу, викладача та учнів. Для того щоб виявити загальні сторони у величезному різноманітті уроків, об'єктивно необхідна їх класифікація. Проблема типології уроку, їх систематизація досить складна. У дидактиці існують різні підходи до класифікації уроків. Залежно від того, які ознаки бралися за основу, пропонувалися ті або інші варіанти типології уроків цілком правомірно.
В основу однієї з класифікацій уроків були покладені способи їх проведення, тобто методи навчання, у зв'язку, з чим виділялися уроки - лекції, кіноурокі, уроки - бесіди, уроки вправ.
Були спроби класифікації уроків за характером пізнавальної діяльності (утворення понять, за ступенем самостійності навчаються)
Найбільш уживаною є класифікація уроків з основних дидактичним цілям і місцем уроків у загальній системі, запропонована Єсипова Б.П., Болдиревим Н.І. та ін.
У відповідності з цією класифікацією виділяються наступні типи уроків:
уроки оволодіння учнями новими знаннями: Сприйняття і первинне осмислення навчального матеріалу; запам'ятовування основних суттєвих фактів, понять, закономірностей;
уроки формування та засвоєння умінь і навичок; Вторинне осмислення досліджуваного матеріалу шляхом відтворення і застосування знань; досягнення міцності знань;
уроки узагальнення та систематизації знань; Систематизація знань; заповнення прогалин знаннях учнів; більш глибоке розкриття вузлових питань теми;
уроки повторення, закріплення пройденого матеріалу;
уроки комплексного застосування знань, умінь і навичок;
контрольно - перевіряючі уроки (з усній і письмовій перевіркою знань, умінь і навичок);
комбіновані уроки. Сприйняття, закріплення, вдосконалення, застосування і контроль знань і вмінь учнів в комплексі.
До цієї класифікації можна віднести і наступні типи уроків:
вступний (первинне практичне ознайомлення з новою областю у професійній діяльності);
освоєння нових професійних умінь;
уроки вправ використовуються в тренувальний період, переважаючим елементом на них є повторне виконання які навчаються вправ у виробничих діях і операціях;
уроки формування навичок (по виконанню комплексних робіт);
уроки розвитку творчих умінь, навичок, знань;
уроки самостійного виконання навчально-виробничих завдань;
контрольно - перевіряючі уроки;
уроки з виконання комплексних робіт.
Види уроків .