килимі розсипані ЛЕГО-елементи, для кожної дитини - 8-10 деталей одного кольору.
Дефектолог: «Хлопці, ви сьогодні будете будувати високі будинки. Їх можна назвати вежами, але вежі будуть у всіх різного кольору. Якого, ми зараз дізнаємося ».
Дефектолог розігрує між дітьми кольору майбутніх веж. У «чудесний мішечок» заздалегідь вкладаються деталі різних кольорів. Діти швидко дістають деталь і називають колір. Потім дефектолог просить кожної дитини побудувати свою вежу відповідного кольору.
Наприкінці гри дефектолог порівнює, які гарні вежі зробили діти, вказує на помилки, просить дітей їх виправити. Якщо вежі не стійкі, то дефектолог пояснює, чому.
. Завдання на розвиток пам'яті.
Дефектолог пропонує дітям зробити по пам'яті споруду. (Башта з 4 основних кольорів, вибираються деталі однакової форми.)
. Розвиток графічних навичок.
Гра «Розфарбуй»
Діти сидять за столом. Дефектолог роздає заздалегідь приготовлені картки, на яких намальовані контури ЛЕГО-елементів і пропонує дітям розфарбувати їх фломастером, тому, що ЛЕГО-друг попросив їх це зробити.
Опитування дітей.
Дефектолог запитує кожну дитину, яким кольором він зафарбовував свою деталь.
Відповіді дітей.
. Підсумок заняття.
Дефектолог: «Діти, ви такі молодці! Ви так добре грали і відповідали на питання! А зараз попрощаємося з ЛЕГО-іншому до наступного разу ».
Заняття 2.
Цеглинки
Мета: продовження знайомства дітей з конструктором ЛЕГО, з формою ЛЕГО-деталей, схожих на цеглинки, і варіантами їх скріплень. Початок складання ЛЕГО-словника. Вироблення навику розрізнення деталей у коробці та їх класифікації. Закріплення вміння слухати інструкцію педагога і формування у дітей навички завдання інструкції один одному.
Обладнання: ЛЕГО-цеглинки з наборів, предметні картинки мишки, кота і ведмедя. Картки з намальованим контуром ЛЕГО-цеглинок, фломастери з товстими стержнями жовтого, червоного, синього кольорів.
Хід заняття:
Організуючий момент.
Дефектолог: «Хлопці ви вже знайомі з ЛЕГО. Сьогодні ми будемо грати в нього далі. А хто нам допоможе?
Хто ж нам допоможе?
Той, хто все, все може! »
Діти: «ЛЕГО-друг!»
Гра «Швидко знайди»
Діти сидять біля коробки з ЛЕГО і за завданням ЛЕГО-друга швидко знаходять деталі заданого кольору. Наприклад, дефектолог говорить: «Зараз ми проведемо змагання
«Хто найперший?» Хлопчики, швидко знайдіть синій цеглинка, а дівчатка - червоний », і т.п.
Дефектолог просить 1-2 дітей дати аналогічне завдання один одному.
Завдання можна ускладнити, запропонувавши дітям вибрати 2 цеглинки різних кольорів правою чи лівою рукою.
. Постановка мети заняття.
Дефектолог: «ЛЕГО-друг запрошує вас в подорож у ЛЕГО-країну. Але для цього потрібно допомогти його друзям.
Мишка, кіт і ведмідь вирішили побудувати будинок. З чого? »
Діти: «З цеглинок!»
Дефектолог: «Допоможіть їм вибрати, хто з якихось цеглинок буде будувати будинок».
Відповіді дітей.
Дефектолог: «Молодці!
Навчилися вибирати,
Можна разом пограти! »
На фланелеграфе зображені мишка, кішка і ведмідь і три цеглинки: найменший - квадрат, середній -прямоугольнік, найбільший - прямокутник. Якщо обрана мишка, допомагають будувати будиночок мишці з обраних деталей, і т.п.
. Знайомство з цеглинками.
Дефектолог: «Хлопці, що ви бачите?»
Діти: «Цеглинки!»
Дефектолог: «Правильно».
Як побачив, кричи:
«Цегла! Цегла! »
А тепер знайдіть найменший (найбільший, середній) цеглинки. Спробуйте їх скріпити. Міцно тримаються? (Відповіді дітей.) Подумайте, чому тримаються ці чарівні цеглинки. На що схожі пристрої для кріплення деталей один до одного? Подумайте, як їх можна назвати? »
Діти: «Кнопочки, таблетки» і т.д.
Ми не устали!
Ми прікнопім всі деталі!
Дефектолог: «Давайте порахуємо, скільки кнопочок у різних цеглинок ЛЕГО». Діти разом вважають кнопоч...