же зрадів, але тут же засмутився: де взяти подарунок? Адже це його найкращий друг, значить, і подарунок повинен бути самим найкращий, найдорожчий. А мама вранці говорила, що грошей до зарплати залишилося зовсім небагато. Що ж робити? Може бути зовсім не піти, раз немає подарунка? В». p> (Класним керівником вислуховуються точки зору учнів і разом з хлопцями аналізуються). p> Класний керівник: Правильно, хлопці, що ви вважаєте так: чи не важливий подарунок, а дорога дружба. Отже, підіб'ємо з вами підсумки по нашій бесіді: дружба - це (перераховуєте точки зору учнів). Сподіваюся, що у вас буде багато справжніх друзів. h3> 2.2. Ігри-вправи на теми В«Як себе вести? В».
Мета. Сформувати уявлення про деякі правила поведінки, зокрема про етикет в гостях.
Обладнання. Картки з написами (чекаємо гостей, гості прийшли, пригощаємо, головне - щоб усім було весело), ​​частування (пиріг, нарізаний на нерівні частини).
Хід заняття.
Класний керівник: Здрастуйте хлопці. Ви напевно часто ходите в гості на свято, на день народження? А до вас у гості приходять? (Діти відповідають). Сьогодні ми з вами подивимося як потрібно правильно поводитися в гостях. Для цього ви повинні розділитися на 4 групи, кожній групі буде дано завдання. (Хлопці діляться на групи).
Класний керівник: Зараз мені потрібен один чоловік від групи, щоб визначити яке завдання ви будете виконувати. (Дитина витягає картку). Ви повинні показати сценку на тему, зазначену на картці. На підготовку 10 хвилин. p> Далі йде показ сценок по черзі (В«Чекаємо гостейВ», В«Гості прийшлиВ», В«ПригощаємоВ», В«Головне - щоб усім було веселоВ»). p> Класний керівник: Отже, ви переглянули сценки. Хто, по-вашому, допустив помилки? Як правильно потрібно було вчинити? p> (Діти аналізують помилки разом з вихователем).
Класний керівник: А зараз ми з вами подивимося, хто з вас самий жадібний. Зараз я вас пригощу пирогом. (Вихователь, проносячи по рядах нарізаний пиріг, пропонує кожному взяти шматок. З першого разу перемогти жадібність не вдається: діти будуть брати не той, що ближче, а той, що побільше. Вправа можна повторити.)
Класний керівник: Я дуже рада, що ви справив ись зі своїм В«ХочетьсяВ» і ви зовсім не жадібні діти. Сподіваюся, тепер ви знаєте, як себе вести в гостях і приймати їх.
Рекомендації. Можна влаштувати чаювання.
2.3. Художня самодіяльність на тему В«Хороший вчинокВ» (малювання).
Мета. Закріпити розуміння того, який вчинок є хорошим. Дати можливість подумки уявити себе на місці героя малюнка. p> Обладнання. Папір і кольорові олівці, стенд (місце для малюнків)
Хід заняття.
Класний керівник: Здравствуйте, хлопці. Сьогодні ми з вами організуємо виставку малюнків на тему В«хороший вчинокВ». Добре подумайте, що ви будете малювати. (Діти ма...