дописати продовження розповіді, що складається з трьох складних пропозицій. Визначити їх вигляд, і довести це.
Додаток 3
Урок російської мови в 4-му класі Прості і складні речення
Мета уроку: створення педагогічних умов для ознайомлення учнів з поняттями прості і складні пропозиції raquo ;; сформувати уявлення про простих і складних реченнях.
Завдання уроку:
освітні:
· познайомити учнів з поняттями прості і складні пропозиції raquo ;;
· вчити виділяти в письмовій мові прості і складні пропозиції raquo ;.
· розвиваючі:
· вчити виділяти суттєві ознаки у вивченому матеріалі (формулювання питань, висновків, узагальнювати факти і поняття);
· розвивати в учнів усне мовлення, фонематичний слух, пам'ять, увагу;
· розвивати навик чіткого і красивого письма;
· розвивати пізнавальний інтерес учнів до російської мови;
· формувати вміння слідувати усним і письмовим інструкціям вчителя і підручника.
виховні:
· розширювати комунікативні здібності дітей;
· закріплювати способи розвитку працездатності і профілактики втоми.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: урок розвиваючого навчання.
Тип проблемної ситуації: з ускладненням.
Метод проблемної ситуації: спонукує від проблемної ситуації діалог.
Пошук рішення: спонукає до гіпотез діалог.
Вік учнів: 4 клас.
Методи навчання: проблемно-пошуковий метод; наочний; репродуктивний і інші методи стимулювання навчальної діяльності.
Форми роботи учнів: індивідуальна, фронтальна, групова.
Обладнання та наочні засоби навчання:
. Картки із завданнями.
. Листи для створення схем пропозицій.
. Комп'ютерна презентація.
Хід уроку
Етапи урокаДеятельность учітеляДеятельность учащіхсяI. Організаційний момент Слайд №1 1. Починається урок, Він піде хлопцям про запас, Постарайтеся все зрозуміти, Вчіться таємниці відкривати, Відповіді повні давати, Щоб за роботу отримувати Тільки лише оцінку п`ять raquo ;!- Хвилинка настрою - Діти, який у вас настрій? 2. Каліграфічна, орфографічна хвилинка. Уд, пекло, од - Написання, якої літери в цих поєднаннях ми будемо сьогодні повторювати? Ставок, гладь, дме.- Знайдіть зайве слово, обґрунтуйте свою думку в групі. Напишіть це слово 3 рази.
Звіт груп.
Гладь - 5 букв, ь - показник м'якості приголосного.
Дует - ні парної приголосної на кінці кореня, 5 звуков.II. Постановка навчальної задачі: Зарядка для очей. Слайд №21. Актуалізація знань.-=- Діти, що позначає ця схема?- Розкажіть, що ви знаєте граматичної основі пропозиції. 2. Створення проблемної ситуації. Спонукує діалог від проблемної ситуації.- Прочитайте текст на дошці. Ставок ледь димить. Його гладь покривається прозорим туманом. На сході повільно розгорається зоря, дме теплий вітерець.- Усно поясніть, у прямому чи в переносному значенні вжиті дієслова димить і розгорається raquo ;. Слайд №3, 4 - Придумайте заголовок до цього тексту.- Знайдіть у кожному реченні граматичну основу, запишіть її в зошит і складіть її модель. Робота в групі. Звіт груп.- (Прийом 1) Що цікавого помітили?- (Прийом 2) Про що йдеться у другому реченні? Що вона робить? Ще про що?- Це схема граматичної основи пропозиції.- Граматична основа речення - це головні члени речення. Підмет і присудок.- Laquo; димить і розгорається вжито в переносному сенсі, так як димить ставок - пара піднімається, зоря розгорається - яскраво горить сонце.- Ранок. Вранці на ставку. 1 -=2 -=3=-,=- - Про зорі. Розгорається Про вітерці. Дме - Дві граматичні основи.3 Формулювання проблеми.- Що можете сказати про таку пропозицію?- Яка мета нашого уроку? - Познайомитися з пропозиціями, у яких дві граматичні основи.II. Пошук рішення. Висування гіпотез і перевірка їх. III. Відкриття нових знань. Формулювання нового знання. (ЩоСпонукує до висунення і перевірці гіпотез діалог) - Як можна назвати пропозицію з двома граматичними основами? (Вислухати всі думки і по можливості записати) - Як можна перевірити ваші припущення?- На уроці звернемося до книги. Відкрийте с. 43., прочитайте нові відомості про мову і зробіть висновок, яке з припущень було вірним.-Давайте Повернемося до мети уроку і обговоримо тему та план роботи на уроці. План: - Навчитися складати схему складного речення.- Запам...