Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Логопедична практика

Реферат Логопедична практика





8. Виділення ударних голосних з положення після приголосних у словах типу сом.

9. Аналіз і синтез прямого складу типу [са].

10. Повний звукослоговой аналіз і синтез односкладових слів з 3 звуків типу сом і двоскладових типу зуби з опорою на схеми, де позначаються і склади, і звуки.

11. Повний звукослоговой аналіз і синтез слів зі збігом приголосних у складі односкладових слів типу стіл, стілець, двоскладових з закритим стилем типу кішка, трискладових типу панама, вимова яких не розходиться з написанням.

12. Перетворення слів шляхом заміни окремих звуків: сік - сук.

13. Знайомство з буквами, об'єднання букв у склади і слова.

14. Повний слого-звукобуквенний аналіз слів.

Педагогічний процес, реалізований в групі для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням, містить два види спадкового взаємозв'язку у роботі логопеда і вихователя: наступність у розвитку мови (виправлення дефектів вимови, усунення лексико-граматичних прогалин, навчання грамоті) і в розвитку внеречевая психічних процесів.

Гра-заняття для дітей старшого дошкільного віку, які відвідують логопедичну групу Тема: В«У країні веселих голосних звуків В».

Цілі заняття

1. Закріплювати вміння чітко артикулювати голосні звуки [а], [у], [і], [о], [и], [е]. p> 2. Вчити визначати голосний звук на початку і середині слова. p> 3. Закріплювати вміння визначати емоційні стани людини і передавати їх у міміці, мові і рухах. p> 4. Розвивати зорове, слухове сприйняття. p> 5. Розвивати міжпівкульна взаємодія. p> 6. Виховувати вміння взаємодіяти один з одним. p> Обладнання: схеми маски настрою, червоні стрічки, коляска з лялечкою, лялька Оля, паровоз, лоша, лялька хлопчик Едик, ведмідь. Предметні картинки в конвертах і аналогічні картинки, заховані під лист кольорового паперу, нарізаною тонкими смужками (по кількості дітей); символи голосних звуків, картинки із зображенням емоційного стану; "звукові доріжки" - індивідуальні картки із зображенням чергуються символів голосних звуків; лист; предметні картинки за кількістю дітей лоб, ніс, будинок, дим, кит, сік, бак, сир.

Організаційний момент. (Використовуємо маски настрою).


В 

<Малюнок 1>


Логопед: Діти, давайте пов'яжемо червоні стрічки, подивимось один на одного і здивуємося.

Ми вміємо дивуватися! Діти здивовано піднімають брови. p> Напевно, нас чекає щось цікаве. Давайте покажемо, як ми цьому раді. Діти посміхаються. p> На жаль, наше гарний настрій затьмарює тужлива і похмура погода. Давайте подивимось у вікно і спохмурнів.

Діти нахмуриваются брови. А тепер повторимо ще раз:

Ми вміємо дивуватися,

Ми вміємо посміхатися,

Ми вміємо хмуритися!

Повідомлення теми

Логопед: Хлопці, сьогодні ми вирушимо в Країну голосних звуків. Ми підготувалися до подорожі і пов'язали один одному червоні стрічки. А чому ми вибрали саме червоний колір? p> Діти: Тому що ми відправимося в Країну голосних звуків, а голосні звуки позначаємо червоним кольором.

Логопед: Всі готові? Отже, ми вирушаємо в шлях!

Співвіднесення голосних звуків з конкретним чином

З'являється коляска, а в ній лялька.

Логопед: Діти, подивіться, тут плаче чиясь лялечка. Давайте згадаємо, яку пісеньку їй потрібно заспівати, щоб вона перестала плакати, який голосний звук нам поможе?

Діти: Голосний звук [а]. Логопед пропонує заспокоїти ляльку декільком дітям, проспівавши звук [а].

Логопед: Хлопці, в колясці дівчинка Оля. (Дістанемо лялечку з коляски) А плаче вона тому, що у неї болять зубки. Який звук вона скаже, тримаючись за щічку?

Деї: Звук [о].

Логопед: обійміть свої щічки теплими ручками, заспіваємо своїм зубкам пісеньку [о], щоб наші зубки ніколи не хворіли.

Діти: Тягнуть ниточку [оооооо].

Логопед: Ну, от і у Олі зубки перестали хворіти, вони навіть посміхатися початку.

Подивіться, до нам під'їжджає паровоз. Давайте згадаємо, як він гуде. p> Діти: [у]

Логопед: Давайте погуди голосно, а потім тихо.

А ось хто приїхав до нас на паровозі - лоша Іскорка. Давайте згадаємо, як Іскорка кличе маму-кінь.

Діти: [ІІІ]. Логопед викликає дитини, який рухає лоша, а інші діти тривало тягнуть ниточку [іііі].

Логопед: Ще на паровозі до нас приїхав хлопчик, а звуть його Едик він, і допоможе Іскорка знайти його маму. Давайте промовимо ім'я хлопчика і послухаємо, який перший звук у його імені. (Діти вимовляють ім'я хлопчика і виділяють перший звук у його імені.)

Логопед: Звичайно, це ще один голосний звук [Е]. Потягнемо ниточку [ееее], поставимо крапки [е] [е] [е]. Едик з іскоркою вирушили розшукувати маму-кінь, а ми з вами продовжуємо нашу подорож в Країні голосних звуків. І от нам на шляху зустр...


Назад | сторінка 20 з 29 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Образні осмислення слів &дзвін& і &звук& в поезії Сергія Єсеніна
  • Реферат на тему: Узагальнення знань про гласних звуках і буквах, подорож у чарівну країну зв ...
  • Реферат на тему: Порушення і виправлення звуковимови свистячих звуків у дітей дошкільного ві ...
  • Реферат на тему: Навчання дітей молодшого дошкільного віку правильній вимові звуків