Хід заняття:
. Організуючий момент.
Дефектолог: «Хлопці, ми сьогодні знову будемо подорожувати по ЛЕГО-країні разом з ЛЕГО-іншому. Але щоб туди потрапити, треба виконати завдання: пограти в гру
«Чудесний мішечок».
Гра «Чудесний мішечок»
Дефектолог: «Знайдіть цеглинка 2х2, (2х4, 2х6). А тепер скажіть, якого він кольору ».
Діставши цеглинка, дитина вказує, якого він кольору.
З мішечка ми дістали
Дуже яскраві деталі!
. Розвиток орієнтування в деталях ЛЕГО.
Проводиться на килимі.
Дефектолог: «ЛЕГО-друг приготував для вас завдання. Хлопці, швидко знайдіть цеглинка 2х2, 2х4 і т.д. Хто найперший?! »
Таким чином знаходяться різні цеглинки. Дефектолог просить 1-2 дітей дати завдання іншим учням.
Показ нових скріплень.
. Повтор варіантів скріплень ЛЕГО-цеглинок.
Гра «Скреплялкі»
Діти і дефектолог сидять на килимі; перед ними різні деталі ЛЕГО.
Дефектолог: «Зараз будемо виконувати дуже цікаве і корисне завдання. Візьміть правою рукою одна цеглинка 2х2. А тепер лівою рукою - ще одна цеглинка
х4. Які ви молодці! А тепер з'єднайте їх. Вийшло? Чи міцно тримаються ваші цеглинки? А ті?? ерь подумайте, як ще можна скріпити дві цеглинки ».
Далі розбираються можливі варіанти скріплень цеглинок: 2х2 і 2х6; 2х4 і 2х6, і т.д.
. Завдання на класифікацію.
Проводиться за аналогією, як при класифікації деталей за кольорами. Тільки тепер діти повинні побудувати вежі (стіни, сходи і т.д.) з цеглинок ЛЕГО.
Дефектолог: «Хлопці, зараз ми з вами побудуємо вежі для ЛЕГО-одного».
Діти розігрують цеглинки і будують вежі.
Вежі дуже високі,
І красиві, і міцні!
. Завдання на розвиток пам'яті.
Педагог: «ЛЕГО-друг теж зібрав для вас красиву вежу. Давайте уважно подивимося, з яких цеглинок вона складається (розмір, колір). Після промовляння діти виконують її по пам'яті. Демонстрована башта складається з цеглинок двох різних розмірів і двох різних кольорів. Наприклад, 2х2 червоного кольору, 2х4 червоного кольору, 2х4 жовтого кольору, 2х2 жовтого кольору.
. Графічні вправи.
ЛЕГО-друг пропонує самостійно намалювати будь цеглинка.
. Вільна конструктивна діяльність дітей і розвиток мови.
Дефектолог: «Хлопці, як же добре і корисно подорожувати по ЛЕГО-країні! Спасибі за це ЛЕГО-одному! Давайте, зробимо для ЛЕГО-друга подарунки. Подумайте, що ви будете робити? Виберіть з того, що я намалюю ».
Дефектолог на дошці крейдою схематично малює будинок, вежу, сходи і т.д.
Відповіді дітей.
Далі дефектолог малює ЛЕГО-цеглинки. Дефектолог: «Подумайте, які деталі ви будете вибирати».
Відповіді дітей. Діти будують під музику.
. Підсумок.
Дефектолог: «Хлопці, ви вже так добре будуєте споруди з цеглинок! Які вони красиві і міцні! Давайте ми подаруємо їх ЛЕГО-одного і сфотографуємо їх на пам'ять. А вдома ви намалюєте свої споруди і покажете малюнки батькам, а потім принесете для нашого музею:
А там - картина не одна.
У музеї - ціла країна! »
Заняття 4.
Формочки
Мета: продовжити знайомство дітей з конструктором ЛЕГО, з формою ЛЕГО-деталей, схожих на формочки, і варіантами їх скріплень. Продовжити складання ЛЕГО-словника. Виробляти навик розрізнення деталей у коробці та їх класифікації. Відпрацьовувати вміння слухати інструкцію педагога і формувати у дітей навик завдання інструкції один одному.
Обладнання: ЛЕГО-цеглинки з наборів. Картки з намальованим контуром ЛЕГО-формочок, фломастери з товстим стрижнем жовтого, червоного, синього кольорів.
Хід заняття:
. Організуючий момент.
Дефектолог: «Хлопці ми сьогодні знову будемо подорожувати по країні ЛЕГО разом з ЛЕГО-іншому. Спочатку ми повторимо цеглинки і пограємо в гру «Під платоч -
кому ».
Гра «Під хусточкою»
Дефектолог просить дітей знайти цеглинка, назвати його і тільки після цього дістати.
Діти:...