ign="justify">. Числівник (...) Дієслово
. Частина дерева (... ...) Грошова одиниця деяких країн
. Код (....) Додаток до замку
. Головний убір (......) Країна
. Зевака (......) Птах
. Мілина (....) Зачіска
. Всесвіт (...) Спокій
. Старовинна міра довжини (......) Частина руки
Ще одним заданіем проведеним у цій методиці є «Асоціації».
Мета: розвивати увагу і сприйняття; навчити логічним операціям як порівняння, узагальнення, аналіз.
Хід заходу:
Підберіть кожному іменнику з правої колонки відповідне прикметник з лівої.
Підступна
Слизький
Самотній
Мудра
Виверткий
Надутий
Товстошкірий
Легковажна
Прошмигуючи
Вільна
Запасливі
Холодна
Сова
Стрекоза
Змія
Білка
Миша
Жаба
Рак-відлюдник
Птах
Вугор
Вже
Індик
Бегемот
Результат проведених методик показав, що діти стали краще володіти логічними операціями і застосовувати їх на практиці. Більшість дітей з класу показало високий рівень знань на уроках математики і російської мови; підвищили свій інтелектуальний рівень і навчилися виділяти навчальні завдання; навчилися планувати і організовувати свою діяльність.
Розроблені заходи, вправи, методики, завдання в цьому розділі були розроблені для розвитку та корекції логічного мислення молодших школярів; для їхнього подальшого вдосконалення та застосування.
Підводячи висновок можна сказати, що педагогічні умови, представлені вище допомогли підвищити і коригувати логічне мислення дітей. У результаті проведеної роботи діти стали краще знаходити й утримувати навчальне завдання, планувати свої дії і застосовувати логічні дії на практиці. Більше того вони підвищили рівень роботи на комп'ютері та побачили зростання в подальшому розвитку логічного мислення. Більшість з класу зацікавилися точними науками. Все це говорить про те, що впровадження інноваційних технологій для розвитку логічного мислення молодших школярів не позбавлене сенсу і навіть вимагає подальшої розробки.
Висновки до 2 розділу
Даний розділ дипломної роботи був спрямований на виявлення факторів і умов, що впливають на розвиток логічного мислення молодших школярів; визначення критеріїв, показників та рівнів розвитку логічного мислення; розробку педагогічних умов для впровадження нових інноваційних технологій у навчально-пізнавальний процес.
Проводився диагностирующий експеримент, в якому були виділені рівні, критерії та показники розвитку логічного мислення учнів початкових класів.
Рівень логічного мислення молодшого школяра включав в себе наступні критерії та показники розвитку основних логічних дій:
Критерії розвитку логічного мислення молодших школярів: теоретичний з показником -; діяльнісний; практичний ......
На основі виділених критеріїв і показників були визначені рівні розвитку логічного мислення молодших школярів: високий, середній, низький
Загальний результати вихідного рівня логічного мислення були наступними: 48,48% ЕК і 53,96% КК учнів знаходяться на низькому рівні розвитку логічного мислення.
, 27% ЕК і 34,91% КК учні середнього рівня розвитку.
, 24% ЕК і 11,1% КК молодшого шкільного віку мають високий рівень логічного мислення.
За загальними результатами діагностики можна сказати, що у дітей початкових класів недостатньо розвинений рівень логічного мислення.
На основі результатів діагностичного етапу були виділені психолого-педагогічні умови, які впроваджувалися за допомогою розроблених заходів, вправ і методик з використанням інноваційних технологій:
на позакласних заходах, уроках російської мови і математики в початковій школі будуть застосовуватися інноваційних технологій;
ІКТ будуть основним засобом при вивченні нового матеріалу, закріпленні пройденого та перевірку знань.
Дані умови пол...