Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Методика викладання основ взаємодії підприємств з банківською системою на уроках економіки в старших класах

Реферат Методика викладання основ взаємодії підприємств з банківською системою на уроках економіки в старших класах





p align="justify">. Творче завдання - складання таблиці, в якій потрібно буде докладно описати взаємодія підприємств і банків (табл. 2.2.3)


Таблиця 2.2.3

№Віди взаємодії підприємств з банківською сістемойБанкПредпріятіе1234567

Учням буде оголошено, що опитування домашнього завдання буде проходити у вигляді гри. Перевага даного домашнього завдання в тому, що в учнів буде стимул до виконання роботи, і велику частину матеріалу вони будуть знати напевно, після заповнення таблиці.

Друге заняття буде проведено за допомогою використання методів активного навчання, у формі ділової гри. Ділова гра - засіб моделювання різноманітних умов робочого процесу методом пошуку нових способів його виконання [23, C.39]. Гра є методом ефективного навчання, оскільки знімає суперечності між абстрактною характером навчального предмета і реальним характером професійної діяльності. Ділові ігри допомагають формувати такі важливі ключові якості учнів, як комунікативні здібності, толерантність, вміння працювати в малих групах, сприяють виникненню і підтримці інтересу до досліджуваного матеріалу [47, С.101]. Урок, побудований в такій формі, допомагає розкрити творчу індивідуальність учня, дозволяє навчитися висловлювати свою точку зору, в результаті чого відбувається подальша індивідуалізація і коректування особистості.

Ділова гра у формі проведення змагання, поряд з іншими методами навчання, служить накопиченню якогось професійного досвіду, причому з допомогою ділових ігор це вдається зробити краще, ніж при інших методах пізнання. Гра реально імітує часткові моменти існуючої дійсності і спонукає до більш інтенсивного дії, покращуючи активність мислення.

Урок № 2. Ділова гра «Взаємодія підприємств з банківською системою» (1:00)

Цілі уроку:

· Навчальна - ознайомлення учнів з поняттям банку та формами операцій, що проводяться підприємствами через банк

· Розвиваюча - формування економічного і творчого мислення, ділової активності та дослідницьких умінь.

· Виховна - виховання відповідального ставлення до власних заощаджень, ефективним способам їх зберігання, ініціативності, об'єктивності та уважності в оцінці економічної діяльності.

Тип уроку: урок (аукціон) з елементами ділової гри

Обладнання: ТСО (технічні засоби навчання), презентація до гри, імітаційні гроші, бланки обліку, дошка, крейда, ручки.

Хід уроку

. Організаційний момент

- Привітання

- Перевірка готовності учнів до уроку

Оголошення теми і цілей уроку

2. Проведення гри

1. Вступне слово вчителя: пояснення умов гри

Група учнів ділиться на 3 команди. Команда - це підприємство - комерційна фірма (ТОВ «Альфа», ТОВ «Бета», ТОВ «Гамма»), тому кожна команда вибирає собі бухгалтера для ведення обліку (розрахункового рахунку фірми) і директора - він в кінці місяця (кінці гри) визначає З./п. кожного співробітника, тобто оцінку (вона буде залежати від активності учнів у процесі гри).

Крім того існує банк ТОВ «ОЛД - Банк», банкір якого веде розрахункові рахунки кожної з фірм (тому облік розрахунків безготівковий). Перед видачею кредиту банкам, була озвучена асоціативна приказка. Банк - це місце, де Вам позичають парасольку в ясну погоду, а потім просять повернути, коли починається дощ.

Фрост Р. Американський письменник і поет (1960р.)

Після чого кожній фірмі був виданий кредит у вигляді імітаційних грошей, дана операція фіксувалася в бланках звіту кожної фірми і банкіра. Усі наступні операції також відображалися в бланках обліку.

учасниці - команди перед початком аукціону одержують у банку (гроші отримує бухгалтер) початковий капітал - кредит у розмірі 600 монет (Додаток 5) під 25% річних (тобто в кінці гри команда повинна повернути в банк 750 м.). У процесі гри за потребою, команда може взяти додатковий кредит в 600 монет, але під 35% річних.

Бухгалтер кожної з фірм веде облік руху грошей на розрахунковому рахунку фірми (при бажанні і директор і бухгалтер можуть допомагати командам - ??відповідати на питання). Кожна операція записується на новому рядку.

У вигляді лотів, продаваних на аукціоні, пропонуються питання. Правильна відповідь на правильне питання приносить фірмі дохід. На обдумування питання дається 1 хвилина. Якщо лот куплений, але відповідь була невірний, лот знімається з торгів, а фірма виплачує штраф 100 монет. Штрафуються також фір...


Назад | сторінка 22 з 34 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Визначення педагогічних умов, що сприяють вихованню толерантності учнів у п ...
  • Реферат на тему: Формування основ дослідницької діяльності учнів у процесі навчання хімії
  • Реферат на тему: Урок-дослідження як складова частина формування дослідницького типу мисленн ...
  • Реферат на тему: Процес формування мимовільної пам'яті буде найбільш ефективним при вико ...
  • Реферат на тему: Комбінований урок - як тип уроку з основ ЕКОНОМІКИ