align="justify"> В гості.
Хто увійшов в автобус?
Бабуся з сумками.
Оля, а що зробив хлопчик?
Встав, а бабуся села.
Що сказали пасажири?
Молодець!
Організовуючи бесіду з прочитаного, педагог сам бере в ній активну участь. Він стежить за тим, щоб питання задавалися в потрібній послідовності, вставляє окремі репліки типу "Про це питати ще рано. Яке питання краще спочатку задати? Ви ще не впізнали, про кого Оля прочитала "і т.п.
. Підсумок заняття. За допомогою конкретних питань педагог повторює весь хід заняття, домагаючись від дітей вираження свого ставлення до його результатів. Потім оцінює поведінку і мовну активність кожного вихованця. p align="justify">. Тема заняття "Бесіда по телефону"
Мета. Засвоєння дітьми знань про телефон (Телефон потрібен людям, щоб передавати важливі известия, вітати зі святами, днем ​​народження, викликати лікаря до хворого, пожежну машину і пр.). Закріпити в мові вихованців "лову" телефон "," трубка "; навчити користуватися виразами" Вас слухають "," Добрий день "," Покличте (попросіть) до телефону, будь ласка "і т.п. p>
Обладнання. Телефони на столі педагога і столах вихованців. p align="justify"> Перед проведенням заняття з теми "Бесіда по телефону" необхідно організувати попередню роботу. Педагог з групою хлопців телефонує, щоб привітати знайомого вихованцям людини (завуча, директора) з днем ​​народження, ювілеєм, наступаючим святом, дізнатися, як його здоров'я і т.п. Це допоможе дітям на занятті знайти відповіді на питання, навіщо людям потрібен телефон, як ним користуватися і т.п.
Хід заняття:
Організаційний момент.
Повідомлення теми заняття.
На столі педагога іграшковий телефон з дзвінком. Такі ж телефони на столах, за якими сидять діти. Педагог пропонує вихованцям розглянути телефон, вони показують його частини: трубку, коло з цифрами. "Це диск", - показує і називає педагог. - Диск крутиться ". Потім звертається до групи: "Навіщо людям телефон?" Діти відповідають: "Щоб зателефонувати доктору, в міліцію", "Щоб зателефонувати в пожежну частину", "Додому подзвонити", "Щоб викликати таксі" і т. п. Педагог вислуховує хлопців і повідомляє тему заняття. p align="justify">. Навчання діалогу за темою "Бесіда по телефону". p align="justify"> Педагог: Зараз я перевірю, чи вмієте ви розмовляти по телефону. (Лунає дзвінок. Педагог натискає кнопку сво його телефону і називає ім'я учня.) Якщо воспита нник знімає трубку з апарату і мовчить, педагог запитує:
"Що ти мовчиш? Адже це тобі дзвонять. Відповідай! "Дитина: Алло. p align="justify"> Педагог хвалить його, пояснює іншим, що він правильно відповів на дзвінок, і додає:...