ться на користь групи. Конформність=пристосуванство.
Буває зовнішня і внутрішня конформність.
Зовнішня пов'язана з підпорядкуванням індивіда впливу групи через бажання залишитися її членом. Вона припускає лише зовнішнє згоду з групою, при якому не зачіпається внутрішня позиція людини, тобто поступливість.
Внутрішня пов'язана з реальним схваленням, згодою людини з думкою групи, її вимогами.
Роль конформності:
Позитивна: сприяє виправленню помилкової думки людини або його поведінки.
Негативна: заважає утвердженню власної незалежної поведінки або думки. Звідси випливає таке поняття «нонконформізм».
Нонконформізм (від лат. non - не, ні і conformis - подібний, згідною) - прагнення у що б то не стало перечити думці більшості і надходити протилежним чином, не рахуючись ні з чим. Нонконформізм - синонім поняття негативізм raquo ;, антонім конформності.
Ми познайомилися і проаналізували явище конформізму і нонконформізму. Як ви думаєте, варто чи не варто підкорятися думку і тиску групи? (В ході обговорення повинні прийти до поняття «розумний конформізм»).
Отже, ми зрозуміли, що ступінь конформності буває різною. Вона пов'язана з новизною групи, соціальним статусом і прихильністю до групі, особистісними характеристиками (інтелект, сугестивність і т.д.), культурою, представником якої є людина і ступенем згуртованості групи.
Підсумок уроку.
Яке спільне справа може збільшувати згуртованість вашого класу?
Відомо, що кожен колектив складається поступово. Обговоріть, на якому ступені розвитку знаходиться ваш клас.
Домашнє завдання.
Вивчіть параграф 35, створіть міні-проект «Наше корисну справу».
. Розробка семінарського зайняття
Тема заняття: Малі групи
ПІБ викладача: Лапшина Марія Сергіївна
Місце заняття: шкільний кабінет.
Форма заняття: урок лабораторного типу (семінар)
Цільова аудиторія: 10 клас.
Цілі заняття:
1. Пояснити поняття і терміни «мала група», «умовна група», «референтна група», «групова інтеграція», «дружні відносини», «групові норми», «соціометрія», «деиндивидуализация»;
2. Ознайомити з особливостями малої групи;
. Описати види малих груп;
. Виявити особливості міжособистісних відносин у малих групах;
. Розвивати в учнів уміння здійснювати комплексний пошук, систематизувати інформацію по темі, порівнювати, аналізувати, робити висновки, раціонально вирішувати пізнавальні та проблемні завдання;
. Сприяти виробленню громадянської позиції, відповідального і толерантної поведінки учнів.
Методи:
1. Практичний.
2. Робота з підручником.
. Формування умінь і навичок.
. Творча діяльність.
. Закріплення.
. Перевірка ЗУН.
Література:
. Суспільствознавство: навч. для учнів 10 кл. загаль. установ. У 2 ч. Ч.2. 10 кл./[Л.Н. Боголюбов, Л.Ф.Іванова, А.Ю.Лазебнікова и др.]; під ред. Л.Н. Боголюбова.- М .: Просвещение, 2004
Організаційний момент. Людина-істота соціальна. Все його життя протікає серед людей. Самопочуття людини, її задоволеність життям в чому визначається його становищем в тих групах, в яких він існує - в малих групах. Саме вони залишають величезний слід у житті людини. Що ж вони собою представляють і як слід будувати відносини у цих колективах?
Тема нашого уроку: «Малі групи». Ми розглянемо наступні питання:
1. Що таке «мала група»?
2. Класифікація малих груп.
. Референтні групи.
. Інтеграція в групах різного рівня розвитку.
З малими групами людина тісно пов'язаний з самого народження. Саме в них людина отримує інформацію про світ, будує свої відносини з іншими людьми, організовує свою діяльність і засвоює цінності і норми даного суспільства. Ця тема дуже цікава. Розглянемо її. Для більш ефективної роботи розіб'ємося на 5 груп.
Група 1 працює з п. 1 «Що таке« мала група »параграф 34
Група 2 працює з п. 2 «Якими бувають групи» параграф 34
Група 3 працює з п. 3 «Референтні...