Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Формування ціннісних орієнтацій підлітків на уроках музики

Реферат Формування ціннісних орієнтацій підлітків на уроках музики





вання музиканта, а насамперед виховання людини [53, с 73.]. Тому в опорі на духовний потенціал музичного твору, його життєвий зміст, важливо витягти максимум користі з обговорення прослуханого, розгортаючи розмова у моральне русло.

У музично-педагогічної концепції Д.Б. Кабалевського слуховий досвід дітей інтерпретується як єдність інтуїтивного і свідомого сприйняття музики і в такій якості стає природною передумовою її інтонаційного слухання. Успішному вирішенню даної задачі сприяє застосування методу інтонаційно - стильового осягнення музики [53]. Цей метод особливо своєчасний в підліткових класах, тому що в цьому віці учні починають активно цікавитися проблемою загальних стильових закономірностей, специфічними засобами музичної виразності того чи іншого композитора. За допомогою даного методу учні знаходять можливість спілкування з цікавить їх епохою, розуміння і сприйняття цінностей, які були в той час, а також усвідомлення індивідуальності стилю композитора. Стикаючись з новими музичними явищами в процесі оперування ними, підлітки усвідомлюють особливості цих явищ і в більшості випадків правильно їх узагальнюють.

Паралельно з накопиченням слухового досвіду підлітків в рамках навчальної програми здійснюється відточування їх музичної культури, музичного смаку, що дуже важливо при формуванні ціннісних орієнтацій. Ці дві форми перебувають у постійній взаємодії, утворюючи цілісне світосприйняття людини, формуючи його ціннісне орієнтації. Позначений метод інтонаційно-стильового осягнення музики спрямований на вирішення цього завдання.

Як приклад наведемо урок у 6-му класі на тему: Природа музикою .

Мета: - використовуючи музично-педагогічний потенціал творів композиторів, через їх інтонаційно-стильове осягнення, допомогти дітям побачити красу природи, виховуючи тим самим добре, гуманне до неї ставлення.

Репертуар:

Ти чуєш, море? муз. Л. Зацепіна - розучування. Арія Снігуроньки з опери Снігуронька Н.А. Римського - Корсакова - слухання. Пісня Леля - розучування. Відеоряд: репродукції картин І.К. Айвазовського.

Хід уроку:

Вчитель: Не раз уже ми зустрічалися з музикою, рисующей картини природи, що розповідає про ставлення людини до природи, про вплив природи на людину. Згадайте, хлопці, і назвіть такі твори. Діти: М.П. Мусоргський Світанок на Москві - річці raquo ;, Е. Гріг Захід сонця raquo ;, Ранок raquo ;, М.І. Глінка Жайворонок raquo ;, рус. пар. пісня Зелена гайок raquo ;, біл. нар. пісня Перепілочка raquo ;, рус. нар. пісня Вже як упав туман raquo ;.

Вчитель: Дуже добре. Дійсно, в нашому класі звучали пісні про березі, про тонку горобині, про Перепілочка і про жайворонка; звучала музика Гріга про настання ранку і про заходження сонця, музика Чайковського про осінь, Свиридова про снігову зими і ще чимало іншої музики, пов'язаної з природою. Ми переконалися, в тому, що мистецтво (це відноситься і до музики, і до літератури, і до образотворчого мистецтва) пов'язане з природою так само тісно, ??як пов'язана з природою все життя людини. Ми переконалися в тому, що музика часто буває красива саме тому, що розповідає нам про красу природи, а отже, і про красу життя.

Сьогодні в нашу програму уроку увійде нова пісня, пов'язана з темою природи; Ти чуєш, море? композитора А. Зацепіна. Пропоную прослухати її і поділитися враженнями.

(Далі діти слухають пісню у виконанні вчителя або в записі.)

Вчитель: Отже, я прошу розповісти про ваші враження від почутого.

Діти:

Мені сподобалася ця пісня. Це мрійлива і хвилююча музика.

Дуже барвисто звучить, як би передає всі відтінки почуттів: і світлі, і тривожні. Навіть мелодія розгойдується в такт хвилям.

Вчитель: Ви правильно і точно підмітили незвичайну барвистість гармонії в цій пісні. Дійсно, море дуже мінливо, воно різне, хвилююче, вабить. Воно завжди різне. Художники, музиканти, поети завжди оспівували красу моря. Як приклад, перед вами репродукції картин Айвазовського, де море таке різне, його краса дуже притягальна. Дуже важливо, щоб при розучуванні пісні і при подальшому виконанні ви не втратили це розмаїття почуттів і настроїв, постаралися б його передати. (Далі йде розучування пісні по особливому плану).

Вчитель: Серед усіх російських композиторів ніхто так не любив природу, ніхто так добре не знав і не відчував її, ніхто не вмів так дивовижно передати її красу в музиці, як Микола Андрійович Римський-Корсаков. Я прошу вас назвати твори ц...


Назад | сторінка 34 з 45 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розвиток музичного сприйняття молодших школярів у процесі слухання музики
  • Реферат на тему: Педагогічні умови розвитку музичної культури підлітків у процесі сприйняття ...
  • Реферат на тему: Слухання музики в дитячому садку як основний шлях розвитку емоційної чуйнос ...
  • Реферат на тему: Значення методу моделювання в процесі слухання музики
  • Реферат на тему: Детермінанта (Ставлення до простору, годині, природи, самого себе, або Іншо ...