ми. p> 5. Висування кандидатів і голосування.
6. Проведення референдуму. p> Хід уроку.
Урок проведений у формі лекції з основним поняттям теми, дискусії з проблем видів виборчих систем.
Рефлексія і домашнє завдання.
Висновки по відвіданих урокам
Кожне з усіх перерахованих вище занять проходило в кілька етапів:
1. організація учнів до занять;
2. повторительно-навчальна робота з пройденого матеріалу;
3. робота з осмислення і засвоєння нового матеріалу;
4. робота з вироблення умінь і навичок застосування істин на практиці;
5. домашнє завдання;
6. підведення підсумків уроку.
Уроки проходили в чистому підготовленому приміщенні: санітарний стан хороший, обладнання і необхідний наочний матеріал для уроку був присутній.
На уроках вміло використовувалися різні методичні прийоми і методи для організації роботи учнів. В ході уроку крім подачі нового матеріалу, були проведені фронтальний опитування, бесіда, конспектування, коментоване виконання завдань. Методичні прийоми відповідали віку учнів, цілям уроку. Розподіл часу уроків, в цілому, видається доцільним, відповідним планом уроків.
У діяльності вчителя дотримувалися общедидактические принципи свідомості, практичної спрямованості, переходу від простого до складного, від відомого до невідомого.
Учитель добре володів класом - складалася доброзичлива атмосфера. Лекції перепліталася дискусіями, бесідами і з завданнями по темі, які учні охоче виконували. Стиль поведінки вчителі не агресивний, спокійний, коректний, поведінку учнів - спокійне.
Заняття проводяться організовано, вчителем чітко виділяються важливі моменти досліджуваної теми. Учні активно ведуть себе на уроках, задають питання з незрозумілих моментів.
Контроль засвоєних знань включають в себе усний та письмовий опитування, самостійні роботи, тестові завдання.
Результат занять - учні засвоїли і закріпили пройдений матеріал.
Повний аналіз уроку.
Урок 5. Тема: Правове держава. Дата проведення уроку: 17.10.07. p> Місце проведення уроку: середня школа № 163 м. Зеленогірська, 10 В«бВ» клас. З 25 учнів були присутні всі. p> Основна ідея: правова держава - досягнення сучасної цивілізації, найважливіша умова утвердження демократії, бо його суверенітет носить представницький характер, а політична діяльність спрямована на забезпечення правових і соціальних умов для гідного життєдіяльності кожної людини
Мета - підвести школярів до розуміння верховенства і незалежності державної влади (Суверенітету держави); непорушність прав і свобод людини. p> Форма уроку: урок - Практикум. p> Основні поняття: Держава; Верховенство права; Непорушність прав і свобод людини; Поділ влади; Права людини.
План уроку:
1. Держава - головний інститут політичної системи.
2. Права людини - центральна ідея в теорії і практиці правової держави.
3. Сутність правового держави і його роль в утвердженні демократії.
Хід уроку.
Перший питання вивчено в процесі бесіди з класом на тему В«Який інститут політичної системи є, з вашої точки зору, головним і чому? В». У процесі роботи з'ясовується, що теорія правової держави виникла як антипод сваволі, абсолютизму, деспотії і поліцейщини і визрівала століттями в умах великих мислителів, що спиралися на світову політичну практику і прагнули поставити державу на службу народові.
Учитель підкреслить, що центральною ідеєю теорії правової держави є ідея природних прав людини, що поширена в країнах Західної Європи в епоху Відродження і перших буржуазних революцій.
Друге питання уроку розглянуто в зіставленні двох підходів до прав людини. При цьому матеріал конкретизується фактами з життя правових (демократичних) держав і нашої країни, наприклад в період В«застоюВ». Для цього використана таблиця: Права людини, право у неправовій і правовому державах.
У процесі роботи вчитель акцентує увагу класу на тлумаченні права як міри свободи, роз'яснять це положення на конкретному прикладі. Скажімо, право на життя передбачає ставлення до людини як найвищої цінності суспільства та його можливість будувати своє життя за власним розсудом, дотримуючись при цьому міру - не наражати на небезпеку здоров'я, особисту недоторканність і життя інших людей.
Третє питання уроку вивчений в рамках навчального посібника за допомогою випереджаючого домашнього завдання. Школярам пропонується надати положенням теорії Канта (ознаками поняття В«правова державаВ») сучасну інтерпретацію і пояснити їх, ілюструючи принцип (ознака) взаємної відповідальності держави і особистості відповідними статтями Конституції Російської Федерації
Наприкінці уроку проводиться заключна бесіда з класом з питання: Яка роль правового соціальної держави в утвердженні демократичного політичного режиму?
...