Тренування в повільному виконанні під рахунок (барабан). 2. Тренування в темпі, визначеному 3. Змагання на краще виконання прийому між учнями (групою учнів). У ході ознайомлення активно працюють керівник заняття і його помічники, якщо такі є. Учні спостерігають і уважно слухають. На етапі розучування безперервно працюють учні по практичному освоєнню прийому під керівництвом керівника занять. В ході тренування удосконалюється техніка виконання прийому.
Таблиця 4. Заключна частина (10% часу)
Побудувати учнів у одношеренговий або двошеренговий розгорнутий стрій. Провести розбір заняття: - нагадати тему і мету заняття;- Зробити і обґрунтувати висновок про ступінь досягнення мети, поставленої на занятті - відзначити позитивні сторони заняття і кращих учнів;- Назвати загальні помилки, їх причини та способи роботи над їх усуненням - оголосити оцінки. Видати завдання на самостійну підготовку;- Визначити статті стройового статуту ЗС РФ для вивчення і повторення;- Визначити стройові прийоми, що вимагають додаткового тренування. Назвати тему наступного заняття. Відповісти на питання учнів
Висновки до Глави 1
При виникненні питання вибору найбільш ефективного методу викладу досліджуваного матеріалу, який буде оптимальний для даних умов, найважливішу роль відіграє насамперед досвід викладача або його вміння працювати з дидактичними матеріалами. Педагогічна теорія пропонує безліч методів матеріалу, охарактеризованих в даній главі, тому при виборі і поєднанні методів навчання необхідно керуватися наступними критеріями:
) відповідність цілям і завданням навчання та розвитку;
2) відповідність змісту теми уроку;
) відповідність реальним навчальним можливостям школярів: віковим (фізичним, психічним), рівню підготовленості (навченості, розвиненості, вихованості), особливостям класу;
) відповідність наявних умов і відведеному для навчання часу;
) відповідність можливостям самих вчителів. Ці можливості визначаються їх попереднім досвідом, методичної підготовленістю, рівнем психолого-педагогічної підготовки.
Учитель завжди співвідносить мета з максимумом можливостей і доступністю засобів її досягнення, які безпосередньо залежить від змісту і методів навчання. Але при різному змісті методи можуть бути різними, тому при виборі методів враховуються відразу всі названі критерії. Для цього потрібен комплексний аналіз змісту навчального матеріалу і виявлення його доступності для засвоєння учнями. Тому особливості навчального матеріалу (його трудність, складність, суперечливість, співвідношення опорних і нових понять) співвідносяться з віковими особливостями школярів.
Глава 2. Аналітичний огляд пропонованих методів вивчення ОБЖ на конкретному прикладі
2.1 Урок за темою Пасажир. Безпека пасажира (5 клас)
Мета: актуалізувати знання безпечної поведінки пасажира; познайомити учнів з визначенням Пасажир raquo ;, історією виникнення ременя безпеки, розвивати навички безпеки, виховувати вміння передбачати небезпеку і уникати її.
Методи: словесні, наочні, практичні.
Хід уроку
I. Організаційний момент (3 хв.)
II. Перевірка домашнього завдання (7 хв.)
Форми роботи:
фронтальний опитування;
письмове опитування (робота з картками)
робота парами.
Фіз. хвилинка. Гра на увагу Самий уважний .
III. Вивчення нової теми (15 хв.)
Визначення теми самими учнями.
Визначення терміна Пасажир - особа, крім водія, що знаходиться в ТЗ (на ньому), а також, особа, яка входить до ТЗ (сідає на нього) або виходить з ТЗ (сходить з нього). - Запис у зошит.
Перегляд відео матеріалу;
Фіз. хвилинка.
Інформація вчителя про ремені безпеки.
IV. Закріплення теми . (12 хв.)
рішення ситуативних завдань за картками;
вироблення правил безпечної поведінки пасажирів - запис їх в зошит.
V. Підсумок уроку. (рефлексія) (5 хв.)
VI. Домашнє завдання (3 хв.)
При вивченні ходу уроку і застосовуваних методів особливу увагу привернули до себе методи викладу матеріалу, що представляють собою різноманітну систему, що поєднує в собі як кла...