ий дається дітям у вигляді конспекту, необхідно давати компактно, враховуючи швидкість листи, і стомлюваність дітей виробляють дану роботу.
3) намагатися давати завдання додому за п'ять хвилин до початку уроку. p> Тепер давайте розглянемо наступний тип уроку, комбінований урок. Комбінований урок проводиться для закріплення і проведення логічного зв'язку зі наступною темою вивчається. Комбінований урок, на відміну від уроку нових знань має іншу структуру. Він складається:
1) організаційний момент;
2) перевірка знань і умінь;
3) підготовка школярів до сприйняття нової теми;
4) вивчення нового матеріалу;
5) первинне повторення і закріплення нових знань і умінь на рівні відтворення;
6) організація домашнього завдання.
Давайте тепер даний тип уроку розглянемо в практичному застосуванні, який здійснював автор на практиці.
Тип уроку: Комбінований урок
Тема уроку: Селяни і сеньйори
Мета уроку: Освітня - дати дітям уявлення про життя вищих і нижчих верств суспільства, і про характер їх взаємин. Виховна - виховувати у дітей повагу до історичного минулого. Розвиваюча - розвивати у дітей вміння та навички роботи з текстом, додатковим матеріалом і картою.
Обладнання: карта, наукові посібники, підручник.
Література:
1) "Всесвітня історія під ред. Г.Б. Поляка, А.Н.Марковой - "Юніті". М-2003
2) Л.А.Радченко, В.І. Семененко "Історія Європи "Харків - 1999
Основні дати: 1431, 1528, 1539.
Основні поняття: воссал, Барон, Герцог.
Хід уроку:
1. Організаційний момент
2. Перевірка домашнього завдання
а) що ви знаєте про посилення королівської влади в Польщі на початку 14 століття
б) хто такий Казимир III [17]
в) розкажіть про реформи Казимира III
г) що ви знаєте про унію 1385
3. Виклад нового матеріалу
План
1. Світ селянина, система натурального господарства.
2. Сеньйори і феодали. p> 3. Лицарство і духовенство. p> 1. У середньовіччя формується два основних класу феодального суспільства. Феодали, духовні та світські - власники землі і селяни - власники землі. Серед селянства було дві групи розкладаються за своїм економічним і соціальним статусом. Це були особисто вільні і особисто залежні.
Господарство було натуральним і спеціально для ринку господарська продукція не здійснювалася.
2. Найважливішою характеристикою середньовічного суспільства була його ієрархічна структура, так звана система васалітету, кожен сеньйор і феодал був васалом іншого феодала, і у короля були свої васали. На чолі феодальної ієрархії стояв король верховний сюзерен. p> 3. На самому нижчому щаблі ієрархії стояли лицарі. Часто лицарі були васалами баронів. У деяких з них так само могли бути свої васали - ще більш дрібні лицарі.
Духовенство в період середньовіччя являло собою досить величезну силу. Часто духовенство користувалося пільгами, вони звільнялися від сплати податків.
4. Закріплення вивченого матеріалу
а) розкажіть про селянське світі в епоху середньовіччя;
б) хто такі лицарі;
в) що таке васалітет;
г) що ви знаєте про духовенство в період середньовіччя;
5. Підсумок
Сьогодні на уроці ми вивчили тему "Селяни і сеньйори ", вивчили всі аспекти і взаємини.
6. Домашнє завдання
Тепер давайте розглянемо наступний тип уроку, який автор використав у практичному застосуванні. Контрольний урок. p> Тип уроку: Контрольний урок. p> Мета уроку: освітня - закріпити і перевірити рівень знань в учнів з пройдених тем. Виховне - воспітиват ь у дітей повагу до історичного минулого. Розвиваюча - розвивати у дітей вміння послідовно і лаконічно відповідати в письмовій формі на поставлені питання.
Обладнання: карта, підручник.
Література:
1. Оксана Карліна "Історія середніх віків" Київ - "Генеза" 2003
2. Всесвітня історія під ред. Г. Б. Поляк
Хід уроку
1. Організаційний момент
2. Діагностика знань, умінь і навичок
I Варіант
а) Розкажіть про реформи Казимира III
б) На які дві групи поділялося середньовічне селянство
в) Які людські якості особливо цінувалися серед лицарів
г) За які верстви поділялося міське населення
д) Що таке цех
II Варіант
а) Що ви знаєте про унію 1386
б) Де знаходилася майстерня у ремісника
в) Яке господарство називалося натуральним
г) Чому середньовічний селянин боявся бути вигнаним з общини
д) що спільного і що відмінного між римським рабом і середньовічним селянином
е) намалюйте схему феодальної драбини
III Варіант
а) яке господарство називається натуральним
б) які повинності виконував на користь землевласника селянин
в) як звали князя об'єдна...