аця школи з батьками; політехнічна і трудове виховання дітей, профорієнтація, форми співпраці з виробництвом і господарствами, участь дітей у продуктивній праці, питання госпрозрахунку трудової діяльності дітей і шкіл; художній розвиток дітей, форми співпраці з установами культури [ 12; 118 с.].
Таким чином. Структурними компонентами плану експерименту виступають його основні етапи та різні експериментальні заходи і процедури. Як вихідні дані (загальна характеристика) включає: первісну формулювання проблеми, теми, цілей і завдань, гіпотези дослідження, персоналії виконавців і керівників, календарні терміни проведення експерименту.
. 2 Хід експерименту
Мета: Формування соціально-адаптованої особистості учня 7 класу в процесі трудової діяльності.
Завдання:
. Виховати повагу до членів колективу, дбайливого ставлення до результатів праці.
. Розвивати трудові навички, навички відповідального і творчого ставлення до праці.
. Створити умови для розвитку кожної дитини шляхом залучення в різні види праці згідно зі здібностями, інтересами і можливостями.
Програма розрахована на один навчальний рік з учнями 7 А класу за наступними напрямками:
Господарсько-побутової працю, самообслуговування, сільськогосподарська праця, творча праця.
Заняття проводяться 2 рази на місяць, тривалістю 40 хвилин, де розглядаються теоретичні та практичні основи трудового виховання.
Передбачаються наступні результати над програмою:
. Виробити у вихованців звичку систематичної праці.
. Сформувати у семикласників загально-трудові вміння і навички.
. Створити в класі згуртований дитячий колектив, через включення учнів в активну трудову діяльність.
. Виховати громадянина, сім'янина, трудівника у якого буде сформовано свідоме ставлення до праці, як перший громадському обов'язку.
Алгоритм складання плану - конспекту заняття з Технології .
Розділ 1. Дидактичне обгрунтування уроку.
Раздел.2. Варіанти конструювання розвиваючих цілей.
Раздел.3. Варіанти конструювання виховних цілей.
Розділ 4. Варіанти конструювання профорієнтаційних цілей.
. Хід уроку.
. План-конспект уроку технології.
Під уроком технології розуміється заняття, на якому учні, об'єднані в групу (клас), під керівництвом вчителя або самостійно опановують технологічними знаннями, вміннями та навичками. Кожен урок являє собою?? оставную частина, щабель або ланка в навчальному процесі. Разом з тим урок - це відносно самостійний і логічно завершений етап на шляху оволодіння учнями знаннями, вміннями та навичками.
Головні вимоги до уроку технології:
Чіткість і ясність основних навчально-виховних цілей, які повинні бути досягнуті в результаті проведення заняття.
Правильний підбір навчального матеріалу для уроку в цілому і кожної його частини (виклад і закріплення теоретичного матеріалу, організація практичної роботи учнів і т.д.). Матеріал підбирається виходячи з цілей і теми уроку, а також рівня попередньої підготовки учнів. Для організації на уроці практичної роботи дуже важливий підбір об'єктів праці, тобто виробів, які виготовляють учні.
Вибір найбільш доцільних методів навчання для кожного уроку. При цьому враховується специфіка навчального матеріалу, рівень підготовки учнів, матеріальне оснащення, досвід самого вчителя.
Організаційна чіткість уроку: своєчасний початок і закінчення, розподіл часу на кожен етап і т.д.
Досягнення цілей уроку. Засвоєння навчального матеріалу всіма учнями. Виконання розвиваючої та виховної функції уроку.
Типи і структура уроку технології.
У методиці викладання технології для кваліфікації уроків використовуються різні ознаки: по переважанню вивчення теоретичних знань чи практичних робіт, по домінуючим дидактичним цілям і завданням, по основних методів навчання. За цими ознаками виділяються: комбінований урок, теоретичний урок, практичний урок, Урок - лабораторна робота, урок за рішенням технічних завдань, контрольно-перевірочної урок.
Типи уроків технології відрізняються один від одного своєю структурою. Під цим розуміється сукупність елементів, що входять в урок, їх послідовність і взаємозв'язок. Розглянемо окремі типи уроків і їх структуру.
Комбінований урок являє собою як би з'єдна...