Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Використання корекційно-розвиваючих ігор у подоланні фонетико-фонематических порушень у дошкільників із загальним недорозвиненням мови

Реферат Використання корекційно-розвиваючих ігор у подоланні фонетико-фонематических порушень у дошкільників із загальним недорозвиненням мови





Мета:

Познайомити з опозиційними по твердості-м'якості звуками [з-з '], вчити розрізняти їх, закріпити вміння характеризувати звуки, вчити виконувати звуко-складовий аналіз слова, знайомство з буквою «з», закріпити навик читання і листи.

Розвивати фонематичні сприйняття, слухове увагу, пам'ять, логічне мислення.

Виховувати вміння діяти в підгрупі злагоджено, поважати і слухати товаришів, педагога.

Попередня робота: повторення казки «Попелюшка».

Обладнання: лялька Попелюшка, шкатулки з картинками, символи звуків, буква «з», гра «Прикрась плаття», олівці, картина «Зима», схеми звукового аналізу слів, літери, м'яч, гра «Зашифроване слово ».

Хід заняття

Організаційний момент

Логопед загадує дітям загадку: «Здогадайтеся, з якої казки наша гостя? Їй треба було повернутися додому рівно в 12:00, ще вона втратила кришталевий черевичок ». (Педагог показує дітям іграшку - Попелюшку в сукні з латками.)

Психогимнастика.

Логопед пропонує дітям згадати казку і показати, як засмутилася Попелюшка, коли її не взяли на бал, зобразити злу мачуху і її доньок, показати, яке добре обличчя було у Чарівниці. Потім педагог просить дітей допомогти Попелюшку виконати завдання, які приготувала для неї зла мачуха, щоб і вона могла побувати на балу.

Визначення теми заняття.

Логопед показує дітям дві скриньки і повідомляє, що там наводяться картинки, які необхідно назвати і постаратися визначити однаковий звук в словах. Спочатку діти називають картинки з першої шкатулки: парасоль, зубр, замок, заєць. Визначають, що однаковий у всіх словах звук [з]. Далі називають картинки з другої шкатулки: зима, зебра, корзина, газета. Діти визначають, що однаковий у цих словах звук [з ]. Логопед запитує в дітей, з якими звуками вони будуть знайомитися сьогодні і які звуки будуть їм допомагати виконувати завдання злої мачухи? (Звуки [з], [з ]).

Характеристика звуків.

Логопед повідомляє наступне завдання злої мачухи, просить вимовити звук [з] і подивитися на свою артикуляцію (робота з дзеркалами). За навідним питань педагога діти дають повну характеристику звуків [з], [з ']. Хлопці розповідають про те, що роблять губи, яке положення приймають зуби, язик. Повідомляють про те, як звучить звук [з]. (Твердо.) Яка фішка потрібна для позначення цього звуку? (Синя.) Яка м'яка пара у звуку [з]? Яка фішка потрібна для позначення цього звуку? (Зелена.) Чому?

Ознайомлення з буквою

Педагог знайомить дітей з буквою «з». Читає чотиривірш:

«На цю букву подивися: вона зовсім як цифра ... три".

На що ще схожа буква «з»? Намалюйте її в повітрі, на килимі, зобразите за допомогою пальців.

Физхвилинка.

Гра «Навпаки»

Щоб працювалося весело і швидко, педагог пропонує пограти в гру «Навпаки». Якщо вчитель називає твердий склад, діти, навпаки, - м'який, якщо він називає м'який, діти - твердий. Наприклад «за - зя».

Гра «Прикрась плаття».

Логопед повідомляє дітям про те, що необхідно прикрасити сукні сестер візерунками, підбираючи фігури з картинками для кожного сукні. Логопед запитує дітей, який звук повинен чутися у назві картинок на сукню сестри Злюки? ([з].) А на сукню сестри Роззяви? ([з '].)

Для того щоб виконати швидше це завдання злої мачухи, діти діляться на дві команди. Після виконання завдання проводиться взаємоперевірка.

Робота за індивідуальними картками

Наступне завдання злої мачухи полягає в тому, що кожній дитині треба розглянути свою картинку, визначити, де в слові чується звук [з] або [з '] (на початку, середині або в кінці слова), і зафарбувати потрібним кольором потрібну клітинку в схемі слова. Дітям пред'являються картинки: парасоль, заєць, зебра, ваза, троянда, газета. Після виконання завдання діти проводять взаємоперевірку.

Звуковий аналіз слів.

Логопед просить подивитися на картину (зима) і здогадатися, що це за слово? Підказка - в цьому слові чується один з звуків, з якими сьогодні познайомилися хлопці. Діти ділять слово на склади, називають перший, другий склади, виконують звуковий аналіз слова зима. Одна дитина працює біля дошки і дає повну характеристику звуків у слові.

Гра «Розгадай слово».

Педагог пропонує наступне завдання. На картці зашифровано слово - лезарко. Кожна буква різного кольору. Щоб вийшло слово, необхідно орієнтуватися на підказку ...


Назад | сторінка 70 з 71 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Звук [ж], буква ж
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Соціальний педагог: цілі, функції, завдання діяльності
  • Реферат на тему: Згідний дзвінкий твердий звук
  • Реферат на тему: Спочатку було ... слово