> Діти повторюють послідовність виконання роботи.
Кожна дитина садить держак. Вихователь контролює роботу, допомагає дітям.
Висновок: Дана спільна діяльність допомогла відстежити активність дітей на занятті, бажання дізнатися щось нове, зв'язкова мова в основному на високому рівні. Всі діти активно включилися в роботу, активно відповідали на запитання, робили свої припущення.
Метод 3. Спостереження заняття по картині «Діти Півночі».
Мета: Зв'язкова мова: Вчити дітей складати розповідь по картині, використовуючи отримані раніше знання і уявлення, виховувати вміння самостійно вигадувати події, що передували зображеним, і наступні.
Словник: Уточнити знання дітей про народи нашої країни, вправляти в підборі визначень, синонімів.
Звукова культура мовлення: Тренувати в чіткому проголошенні скоромовки, розвивати мовне дихання.
Висновок . На занятті діти правильно відповідали на питання, працювали активно, придумували цікаві події, що передують зображеним і наступні. Діти добре знайомі з життям народів Півночі. Проаналізувавши дане заняття, я прийшла до висновку, що діти добре складають розповідь по картині, використовуючи раніше отримані знання і уявлення, що сприяє розвитку діалогічного мовлення дітей.
Метод 4. Спостереження заняття.
Тема. Розповідання на задану тему.
Задачи. Зв'язкова мова : вчити дітей складати розповідь на тему, запропоновану вихователем;
Словник: уточнити знання слів меблі і посуд; вчити порівнювати предмети, точно позначаючи словом риси подібності та відмінності; знаходити смислові невідповідності в тексті вірша і аргументувати свої судження;
Граматика : вчити самостійно утворювати назви посуду;
ознайомлення з пропозицією : вправляти в побудові речень.
Матеріал: Іграшки: зайчик, лялькова меблі (стіл, стілець, ліжко); посуд (чашка, кружка, стакан); олівець, папір.
Хід заняття.
Вихователь каже:
Близько нашого дитячого садка я знайшла зайця (показує іграшку). Він сидів і плакав. У всіх звірів є будинок: лисиця ховається ... в норі, ведмідь спить ... в барлозі, а у зайців немає вдома. Вони ховаються під кущиками. Давайте влаштуємо зайцеві будинок. Що ми поставимо в кімнаті? (меблі). Яку меблі?
Вихователь розставляє у себе на столі меблі. Запитує:
Які меблі ви знаєте? Які бувають столи? (Обідня, кухонний, письмовий, журнальний). Для чого потрібен обідній стіл? Письмовий ?. Які бувають шафи? (Платтяна, кухонний - буфет, книжковий.) Як назвати одним словом стіл, шафа, ліжко - що це? Меблі.) Хто хоче намалювати кімнату зайця і розставити в ній меблі?
Вихователь запрошує двох дітей сісти за заздалегідь приготований стіл. Просить домовитися між собою, які меблі і де буде стояти, хто що намалює.
З чого зайка буде, їсти та пити? Як всі ці предмети можна назвати, одним словом? (Посуд). Які ще предмети посуду ви знаєте? Для чого нужн6и чашка і склянку? Чим відрізняються один від одного ця чашка і склянку? (Стакан прозорий, а чашка немає, стакан вище чашки). Порівняйте тепер склянку і кухоль. Чим вони відрізняються? (Стакан зі скла, скляний, а кружка зроблена з металу, металева, стакан прозорий, а кружка немає, гуртка вище склянки.) Що вище - склянка або чашка? Стакан вище, а чашка ... нижче.
З чого їдять суп? (З тарілки). З чого їдять другий? (теж з тарілки). Як називаються тарілки для першого і для другого? (Тарілки глибокі і тарілки дрібні).
Заєць чекає гостей. Допоможемо йому накрити стіл? Куди заєць поклав хліб. Як називається, спеціальний посуд для хліба? (Хлібниця) Для цукру? (Цукорниця). Для салату? (салатниця). Для цукерок? (цукерниця). Для сухарів? (Сухарніца). Для серветок? (серветниця).
Гості люблять пити чай і каву. У чому заварюють чай? У чому варять каву? У чому заєць подасть до столу молоко? (В молочниці). Вершки? (В сливочнике). Ось який стіл вийшов!
Вихователь запитує, хто хоче розповісти, як заєць чекав гостей і накривав святковий стіл. Викликає трьох осіб, пропонує розподілити обов'язки: один повинен розповісти, як заєць влаштував будинок і запросив друзів, другий - як заєць готувався до зустрічі гостей, третій - закінчити розповідь.
Физкультминутка.
Ми топаємо ногами,