самостійно міркують на тему уроку.
Урок 7. Обов'язки громадян Росії. Єдність прав і обов'язків. Дата проведення: 21.02.08.
З 25 учнів були присутні 24.
Тип уроку - вивчення нового матеріалу.
Цілі уроку. Після вивчення теми учні зможуть: назвати основні обов'язки громадян РФ; обгрунтовувати нерозривний зв'язок прав і обов'язків; усвідомити особисту відповідальність кожного громадянина за виконання своїх обов'язків.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Учням пропонується уважно подивитися на плакати на дошці і відповісти на питання. Потім робиться висновок про темі уроку: про громадянський обов'язок кожного з нас, про наших громадянських обов'язках.
Пропонуються завдання:
Відповіді на поставлені питання про обов'язки, закріплених в російській Конституції? Перевірка точності відповідей за статтями Конституції РФ.
Далі робота в групах. Подумати і запропонувати можливі варіанти доповнень до списку наших з вами цивільних обов'язків.
Потім пропонується гра В«Поправки до КонституціїВ», в ході якої пропонується прочитати наведені тексти і висловити своє ставлення до проблем, обговорюваним в статтях. У ході обговорення групи виступають із законодавчою ініціативою про внесення необхідної поправки в текст Конституції. Питання вирішується голосуванням класу.
Рефлексія і домашнє завдання.
Аналіз по уроку.
Заняття проведено в просторому кабінеті, відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам. Готовність приміщення до уроку відповідала - чергові привели в порядок дошку, є крейда, чистота в кабінеті і т.п.). Готовність учнів до уроку хороша - наявність в учнів зошитів, підручників, інструментів і т.п. Навчальна атмосфера в класі здатна переключити учнів на предмет.
На даному уроці вміло використовувалися різні методичні прийоми і методи для організації роботи учнів. В ході уроку крім дискусій, були проведені фронтальний опитування, бесіда, конспектування, коментоване виконання завдань. Методичні прийоми відповідали віку учнів, цілям уроку. Розподіл часу уроку, в цілому, видається доцільним, відповідним планом уроку. При цьому теоретична інформація супроводжувалася поясненнями, прикладами, схемами і основні позначення відображалися на дошці. Центральні моменти теми записувалися учнями. З незрозумілих моментів учні ставили питання.
Виховне вплив особистості вчителя проявляється в такому аспекті, як характер спілкування з учнями. Вимога вчителя до відповіді, поведінки, мови, дисципліни були твердими і ясно поставленими, що мало величезне значення для формування цінних вольових і моральних якостей особистості учнів. У діяльності вчителя дотримувалися общедидактические принципи свідомості, практичної спрямованості, переходу від простого до складного, від відомого до невідомого. Аналізуючи урок з психологічної сторони, можна відзначити, що вчителю вдалося залучити всіх учнів у процес засвоєння нового матеріалу. Не тільки в кінці, але і в ході самого уроку вчитель активно використовував похвалу і заохочував учнів з метою ще більше зацікавити їх викладеним матеріалом, що йому відмінно вдалося.
Загальну атмосферу заняття можна назвати оптимістичною, активної, діловий, доброзичливою. Клас добре розуміє цілі виконуваних навчальних дій, учні досить часто є ініціаторами спілкування з учителем, з співучнями, спонтанно задають питання, вносять пропозиції про вибір навчальних дій, пропонують свої рішення, висловлюють свої думки. Стиль поведінки вчителі не агресивний, спокійний, коректний, поведінку учнів - спокійне. Учитель при необхідності вміло змінював хід уроку. Учні були зацікавлені в матеріалі уроку, були активні і працездатні на всіх етапах уроку. В цілому на уроці мав місце сприятливий психологічний клімат. Оцінки, поставлені учителем, відповідали нормам оцінок. В кінці заняття викладач оголошує оцінки учнів, говорить на який розділ теоретичного матеріалу потрібно звернути увагу до наступного заняття і рекомендує додаткову літературу по темі наступного заняття.
Результат заняття - на уроці були досягнуті майже всі поставлені цілі, про що говорить високий рівень засвоєння знань, емоційний відгук, захопленість процесом, активність протягом всього уроку.
Урок 8. Політичний плюралізм . Дата проведення: 13.03.08. p> Тип уроку - дискусія (бесіда за В«круглим столомВ»).
План:
1. Що таке плюралізм: а) принцип плюралізму як антипод монополізму; б) сутнісні ознаки плюралізму.
2. Зв'язок політичного плюралізму з плюралізмом в інших сферах суспільного життя.
3. Багатопартійність як прояв політичного плюралізму: а) типологія політичних партій і партійних систем, б) переваги і недоліки механізмів функціонування багатопартійних систем в демократичних країнах.
Хід уроку.
Бесіда за В«круглим столомВ» проводиться згідно розро...