ої моделі творчого розвитку дітей на уроках музики. Ця модель візначається як схеми, структури, орігіналу у пізнанні и практике [12, с. 56]. О. В Лобова разработали таку модель з метою формирование Творчої актівності молодших школярів на уроках музики.
. 2 Програма формирование Творчої актівності школярів на уроках музики в 4 класі
творча урок музика гра
Тема чверті: Між музикою мого народу і музика других народів немає неперехідніх між.
Тема уроку: Музика закавказькіх народів.
Зміст уроку: Українська народна пісня «Перепілонька» - розучування, Г.Гусейнлі «КУРЧАТКО» - слухання, А. Хачатурян Гопак з балету «Гаяне» - слухання, Грузинський народний танець «Лезгінка» - слухання.
Мета уроку:
дидактична - вчитува візначаті Особливостігри национального колориту музики закавказькіх народів; формуваті вміння, навички, дікції, артікуляції, дімоутворення, звуковедення; формуваті віконавські навички на дитячих інструментах відтворення Сильної долі; повторити знання про метро-ритм.
розвівальна - розвіваті Музичну пам'ять, образне мислення, емоційне сприймання МУЗИЧНИЙ творів.
виховна - виховувати Інтерес до музики закавказькіх народів, естетичний смак, почуття співпережівання; шанобліве ставленого, Інтерес, пізнавальні якості.
Тип уроку: урок поглиблення тими.
Обладнання: музичні інструменти (фортепіано, темброве-шумові музичні інструменти), магнітофон, комп ютер, телевізор, DVD програвач, презентація до уроку Microsoft Office Power Point.
Література: Островський В. М., Сидір М. В. Вчимося музики. 4 клас. Посібник - зошит.- Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2006. - 72 с.
Хід уроку:
. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
Учні входять до класу під звучання Білоруської народної пісні «Перепілонька».
Музичне вітання «Добрий день вам діти - Добрий день! »
. Актуалізація опорних знань.
Діти зараз ми прігадаємо з вами тему, якові Вивчаємо (слайд 1).
«Між музикою мого народу і музика других народів немає неперехідніх між».
Добрі, а з музикою якіх народів ми з вами познайоміліся?
Ознайомітіся з музикою России, Білорусії та України.
Вірно, молодці, а що Спільного между музикою ціх народів?
Вона весела, життєрадісна, танцювальна.
Вірно, А які відмінні РІСД має музика ціх народів?
Літературний текст, рітмічній Малюнок, темпові Особливостігри.
Вірно. А ві звернули Рамус під Який музичний твір ві заходили до класу?
Білоруської народної пісні «Перепілонька».
Молодці. А Який характер цієї пісні? Які почуття вона у вас віклікає?
Ця пісня сумна, жалібна, віклікає почуття співпережівання.
Як назівається ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ твір Який має мелодію Білоруської народної пісні «Перепілонька»?
Білоруський народний танець.
Молодці. А хто автор цього твору?
Костянтин Мясков.
Так, вірно. Костянтин Мясков - відомій український композитор и баяніст, автор декількох десятків пісень для дітей та інструментальніх творів.
. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.
Сьогодні на уроці ми з вами Продовжуємо Здійснювати Велика подорож до різніх стран. Завітаємо з вами до закавказькіх народів, для того щоб Дізнатись про Музичну культуру ціх народів. Почнемо знайомство з Білоруською народною піснею «Перепілонька», якові ї будемо розучуваті. Такоже прослухаємо пісню «КУРЧАТКО» Азербайджанська композитора Гомбера Гусейнлі. Цікавім буде ї знайомство з грузинського народного таночки «Лезгінка» та Гопак з балету «Гаяне» вірменського композитора Арама Хачатуряна, такоє дізнаємося более про цього композитора, це дасть нам змогу зрозуміті, что между музикою мого народу та между музикою других народів немає неперехідніх між.
. Сприйняттів новой тими.
На попередня уроці, мі з вами познайоміліся з музикою России, Білорусії та України, прослухалі народні пісні шкірного з ціх народів. А зараз ми з вами Продовжуємо Вивчення творів слів янських народів, та познайомимось з білоруською народною піснею «Перепілонька»
Альо для качана Виконаємо декілька вокальних вправо:
співаємо звук «уль», рухаючісь з піано на форте, та з форте на піано як показує...