ька варіантів.
Наприклад:
Варіант 1. Приготувати 5 порцій крем - супу з спаржі і один ромштекс зі складним гарніром.
Варіант 2. Приготувати 5 порцій розсольнику ленінградського з нирками і 5 порцій рагу з баранини.
Варіант 3. Приготувати 5 порцій щей зі свіжої капусти і 1 порцію риби, запеченої по-російськи.
У училищна конкурс можна включити приготований обіду з чотирьох страв: холодної закуски, першого, другого і третього страви. Бажано також скласти кілька варіантів. Наприкінці вивчення теми майстер може провести в групі конкурс на краще оформлення холодних страв.
2.4.1 Складання плану уроку
Майстер складає план уроку і навчально-дидактичний матеріал, враховуючи наступне:
. План уроку і конспект викладу теми майстер веде в окремому зошиті;
. План уроку майстер складає заново на кожну групу;
. Бажано залишати поля для нотаток;
. Не включати в кожен план уроку стандартні обов'язки майстра;
. Кожен пункт плану виділяти;
. Час виділяти як поточний, так і планирующее
. У плані уроку детально розкривати план викладу навчального матеріалу і показу прийомів;
. Необхідно користуватися єдиним граматичним стилем записів формулювань плану, підкреслюючи олівцем (червоним, синім) головні пункти плану.
План уроку виробничого навчання
Тема: «Приготування і відпустку Крем - супу з спаржі»
Цілі:
1) Навчити технологічній послідовності приготування крем супу з спаржі, прийоми доведення до смаку, оформлення та відпуску.
) Закріпити прийоми первинної обробки і нарізки овочів і приготування бульйону.
) Розвинути пізнавальний інтерес до вивчення теми, до професії технолога, розвинути смакові відчуття і пам'ять, навички самоконтролю і професійної самостійності.
) Виховати культуру праці і вміння творчо оперувати системою знань.
Матеріально-технічне оснащення і засоби наочності:
Продукти:
Спаржа, морква, петрушка, цибуля - порей, борошно пшеничне, масло вершкове, молоко, яйця, бульйон.
Обладнання, інвентар, інструменти:
Виробничий стіл, ваги, сотейник, каструля лотки, миски, ложка їдальня, ніж універсальний і середній кухарський.
Засоби наочності:
інструкційні-технологічна карта, картка завдання, картка дефектів, картка опитування, тестові завдання.
Хід уроку
1) Організація групи (5 хв.)
) Вступний інструктаж (50-60 хв.)
. 1. Повідомлення теми і мети уроку.
2.2. Виявлення знань студентів по даному матеріалу.
Запитання:
Перелік продуктів крем - супу з спаржі?
Правила варіння спаржі?
Правила варіння моркви?
Форма нарізання овочів?
Правила оформлення?
. 3. Пояснення нового матеріалу і показ прийомів роботи за темою уроку.
- Показ прийомів організації робочого місця в гарячому цеху.
Особливості хімічного складу овочів і бульйону.
Показ прийомів відварювання овочів (за участю студентів).
Показ прийомів нарізки овочів (за участю студентів).
Показ технологічної послідовності з'єднання компонентів для приготування крем-супу з спаржі.
Показ прийомів доведення до смаку, оформлення та відпуску.
. 4. Розбір вимог до якості.
2.5. Показ прийомів дегустації.
2.6. Перевірка засвоєння і закріплення матеріалу.
- Правила відпустки: посуд, температура відпустки, норма виходу.
Які продукти можна використовувати для оформлення.
Послідовність закладки продуктів.
Якою водою при варінні заливають овочі для крем - супу.
) Поточний інструктаж і вправи студентів (5ч.)
. 1. Розстановка студентів по робочих місцях .