ify"> - робочий зошит,
- книга для читання,
- аудіокасети.
Підручник дозволений до використання згідно з переліком підручників, затверджених наказом Міносвіти РФ.
Структура підручника свідчить про високий ступінь охоплення всіх видів мовленнєвої діяльності у зв'язку з високим рівнем варіативності завдань. Підручник складається з двох частин, у першій частині 44 уроку, у другій - 99 уроків, а також граматичного довідника, англо-російського словника і таблиці неправильних дієслів.
Така структура забезпечує максимальне охоплення всіх видів мовної діяльності, сприяє використанню учнями ресурсів як активного, так і пасивного словникового запасу і додає динамічність навчальному процесу.
Навчальний посібник частково відповідає потребам педагогічного процесу: тематика пропонованого матеріалу задовольняє програмним вимогам не в повній мірі, що вимагає залучення додаткових навчальних матеріалів (паралельних підручників, альтернативних навчальних посібників і відповідних дидактичних матеріалів), проте облік закономірностей засвоєння знань проведений задовільно - шляхом забезпечення високого рівня взаємодії всіх компонентів УМК (варіативність завдань і, отже, видів мовленнєвої діяльності) та застосування ефективних методів управління процесом засвоєння: своєчасного контролю рівня засвоєння знань після виконання низки ефективних вправ на закріплення вивченого матеріалу.
Функція цілеспрямованості підручника здійснюється шляхом орієнтації всіх запропонованих завдань на досягнення основної (практичної) мети навчання і цілісності елементів УМК.
Масштабне використання засобів оформлення підручника (барвисті ілюстрації, наочність і змістовність таблиць, багатий ілюстративний матеріал для розвитку навичок монологічного мовлення (описування картинок), оптимальний для сприйняття тип і розмір шрифту) забезпечує привабливість і мотиваційну оснащеність пізнавальних процесів в ході вивчення англійської мови, а наявність твердого палітурки підручника гарантує надійність і довговічність в експлуатації.
Ми б хотіли зазначити, що навчання лексиці більш «сухе». Там є і аудіозаписи, і вірші, і діалоги з допомогою розподілу ролей, і кросворди, але в порівнянні з підручником Біболетова М.З. навчальний матеріал менш барвистий, мало ігор, можна сказати, вони практично не зустрічаються. Основний упор йде на інтелектуальний розвиток з малим використанням ситуативно-ігрового підходу.
Цілком можемо припустити, що для навчання за допомогою ігрового методу за даним підручником, а також, для мотивації учнів до вивчення іноземної мови, вчителю потрібні додаткові матеріали, власні розробки при використанні ситуативно-ігрового підходу в навчанні.
Таким чином, проаналізувавши дві УМК, можемо припускати, що при виборі підручника для навчання молодших школярів вчитель буде схильний до вибору УМК Біболетова М.З. Це цілком виправдано, враховуючи значну різницю у поданні ігрових вправ для роботи над іншомовної лексикою на молодшому шкільному етапі. А від цього істотно залежить мотивація учнів до навчання іншомовної лексиці, якій необхідно особливу увагу на молодшому етапі навчання.
. 2 Комплекс ігор (вправ) для навчання іншомовної лексиці на молодшому шкільному етапі
Використання лексичних ігор на уроках іноземної мови спрямовані на тренування учнів у вживанні лексики в ситуаціях, наближених до природної обстановці; активізування речемислітельной діяльності учнів; розвиток мовної реакції учнів; ознайомлення учнів з сполучуваністю слів.
Нижче представлений фрагмент уроку англійської мови з використанням ситуативно-ігрового підходу при навчанні іншомовної лексики.
Фрагмент уроку складений за УМК Біболетова М.З. «Enjoy English», 3 клас, урок №9 на тему «Billy s breakfast».
Мета уроку: активізація знайомої і вивчення нової лексики за темою «продукти харчування».
Хід уроку
Організаційний момент
Вчитель: Good morning, children! I am glad to see, how are you?
Учні: Good morning, our teacher. I am fine thank you and how are you?
Вчитель: I am fine too, sit down, please.
Повідомлення мети уроку: дізнатися нові слова, вміти скласти меню.
Мовна зарядка:
Вчитель: Let us play a game. It will help us to remember the words from the topic «Food».
Гра «сніжний ком».
Перший учень називає один фрукт або овоч, інший учень повторює це слово і додає своє, і так по ланцюжку.
...