8
9
Введення /td>
2/2
2/2
2/2
2/2
2/2
Матеріалознавство /Td>
4/4
2/2
2/2
2/2
-/-
інструментознавство
4/2
2/-
2/-
2/-
-/-
Технологія виконання вузлів і виробів
14/6
16/6
16/6
16/6
6/-
Виконання ескізів і художнє моделювання виробів
8/2
10/4
8/4
8/4
4/2
Художня обробка та оздоблення вироби
-/-
-/-
-/-
-/-
12/8
Індивідуальний стиль
-/-
-/-
-/-
-/-
6/2
Виконання творчого проекту
14/8
18/10
20/10
20/10
20/10
Культура будинку
4/-
-/-
-/-
-/-
-/-
Захист творчих проектів
2/2
2/2
2/2
2/2
2/2
Разом
52/26
52/26
52/26
52/26
52/26
Примітка. У чисельнику - тривалість занять при повному варіанті плану; в знаменнику - при скороченому варіанті плану.
В В В
2.3. План-конспект заняття курсу.
У процесі заняття викладач використовує практичні і словесні методи. Спочатку заняття викладач провів бесіду, де під його керівництвом учні осмислюють новий матеріал, встановлюють зв'язок між теорією і практикою. Під час заняття проводиться пояснення послідовності виконання шапочки. Т.к. метою викладача є розвинути індивідуальні можливості школярів, то у практичній частині робиться акцент на евристичний метод. Суть його полягає в тому, що учням не дається конкретне вирішення завдання заняття. У даному випадку це включає вибір візерунка фріволіте, оздоблення виробу. Тому викладачем був використаний наступний прийом: учні працювали з технологічними картами без докладного опису операції і прийомів роботи. При складанні технологічних карт зумисне втрачено опис візерунка шапочки. [8]
У розробці заняття викладач застосував програмований метод, який здійснюється з урахуванням індивідуальних особливостей кожної учня. Цей метод слід розглядати як здійснення нової форми самостійної роботи учнів. Для середніх і сильних учнів дається завдання більш складне, тобто для виготовлення шапочки викладач пропонує зразки більш складного плетіння. Учні працюють самостійно, вдаючись до допомоги технологічних карт і таблиць. Основне завдання вчителя полягає в організації роботи з виготовлення шапочки і наданні індивідуальної допомоги відстаючим учням.
Виготовлення шапочки розраховане на два заняття по дві години. Тема для заняття підібрана з урахуванням віку учнів, їх можливостей і бажань.
Тема: "Плетіння шапочки ". p> Мета: ознайомити учнів з різновидами фріволіте, розпочати виконання шапочки.
Обладнання та матеріали: нитки, човник, ножиці, сантиметрова стрічка, голка, гачок, шпилька, папір, олівець.
Методи:
словесний (Бесіда, пояснення)
наочний (Зразки, ілюстративний матеріал, технологічні карти)
практичний (Вправи)
евристичний (Продумування майбутньої роботи)
Хід заняття:
1. Організаційний момент
Доброго дня! На сьогоднішньому занятті ми навчимося робити нові візерунки і почнемо виготовлення шапочки. Нам знадобляться нитки, човник, сантиметрова стрічка, голка, ножиці, шпилька.
2. Вступна частина
Всі ми знаємо, що людина використовує різні нитки для шиття, фріволіте, плетіння. І вони грають важливу роль в житті людини.
3. Повідомлення нового матеріалу
Нитки бувають бавовняними, вовняними, шовковими, капроновими, синтетичними та ін Їх відрізняю...